Sprawdziliśmy czy sklepy, urzędy, baseny są czynne w najbliższy długi weekend.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W sobotę i w poniedziałek większość sklepów będzie nieczynna. Otwarte będą jedynie te, w których za ladą staną właściciele lub członkowie ich rodzin albo osoby zatrudnione na przykład w ramach umowy-zlecenia. Jak w każde święto pilnować przestrzegania prawa pod tym względem będą policja i inspekcja handlowa.

Zakupy w niedzielę
Większe zakupy będziemy mogli zrobić dopiero 2 maja.
- Wszystkie nasze markety czynne będą do godz. 22 - informuje Marcin Knapek, rzecznik prasowy sieci Kaufland. - Godziny otwarcia placówek w tym dniu pozostają bez zmian - dodaje.
Podobnie jest w innych dużych sklepach. W Realu kupować będziemy mogli w niedzielę w godzinach 9-21, w Auchan - 9-20. Zakupy w Carrefourze, sklepach sieci Biedronka oraz Polomarketu będzie można zrobić w tych samych godzinach, co w każdą niedzielę.

Jeśli ktoś ma jakąś pilną pracę do wykonania na przykład na działce, powinien szybciej pomyśleć o potrzebnym do tego sprzęcie. Hipermarkety budowlane będą czynne od godziny 9 w niedzielę: Castorama do 18, a Leroy Merlin do 20.

Poczta nieczynna
W ciągu najbliższych trzech dni placówki pocztowe będą nieczynne. Wyjątek stanowi urząd pocztowy przy Jagiellońskiej 6. Tam najpilniejsze sprawy można załatwiać przez całą dobę przez cały weekend.

Urząd Stanu Cywilnego
1 maja pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego udzielają tylko ślubów. W ciągu weekendu nie uda nam się zarejestrować narodzin dziecka ani zgonu.

Baseny
Pływać będzie można tylko w niedzielę i to nie we wszystkich basenach. Tego dnia będą czynne między innymi Laguna przy ul. Glinki 117 od godz. 8 do 21 (ostatnie wejście), Bryza (ul. Goszczyńskiego 3) w godz.11-18, Perła (ul. Grzymały-Siedleckiego 11) w godz. 8 - 20.30. Nie popływamy np. w Pałacu Młodzieży i w basenie przy Zespole Szkół nr 5 przy ul. Berlinga 13.

Myślęcinek zaprasza
Od jutra wszyscy, którzy posiadają zezwolenia, mogą zacząć wędkować na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku.
Już w ten weekend będzie można bawić się w tutejszym lunaparku. Chętni będą mogli zobaczyć, jak powstaje nowa atrakcja - park linowy. Jego budowa potrwa jeszcze około tygodnia.
Najprawdopodobniej będą już otwarte sklepy z małą gastronomią. Na tory znów wyjedzie kolejka.
- Zapraszamy także osoby, które chcą poczytać książkę na łonie natury - zachęca Paweł Skutecki, rzecznik Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. - Na bydgoszczan i wszystkich gości czeka także zoo. Można je zwiedzać w godzinach 10-19.

Urzędy skarbowe
Dzisiaj ostatni dzwonek dla tych, którzy nie zdążyli jeszcze rozliczyć się z Fiskusem. Specjalnie dla spóźnialskich urzędy skarbowe w Bydgoszczy będą czynne aż do godziny 18. - Godziny pracy zostały wydłużone specjalnie z myślą o tych, którzy wciąż zwlekają z oddaniem swojego zeznania podatkowego - mówi Alina Bachorska z Trzeciego Urzędu Skarbowego w Bydgoszczy. - Pracę kończyliśmy o godzinie 18 przez cały ostatni tydzień. Za niedopełnienie obowiązku złożenia PIT-u w terminie trzeba liczyć się z karą grzywny wysokości dwukrotnej najniższej płacy.

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Leo (gość)

to jest chore. Współczuję tym, którzy muszą w ten weekend długi pracować. Pracodawcy to już na prawdę nie mają serca. Znaczna większość i tak zrobi zakupy dzisiaj. :/