Mamy srebro i brąz! Sukcesy darterów z Bydgoszczy na mistrzostwach Europy!

kad
W Słowenii rozgrywane są właśnie Mistrzostwa Europy Federacji EDF w Darcie Elektronicznym. Kujawsko-Pomorska Liga Darta wystawiła w tym roku mocną reprezentację. W czwartek (23 sierpnia) zakończyły się zmagania kadr narodowych.

Paniom niestety nie udało się obronić mistrzowskiego tytułu, który wywalczyły w zeszłym roku. Katarzyna Bożek (Bydgoszcz), Sandra Zgórska (Bydgoszcz), Karolina Mazur (Bydgoszcz) i Karolina Podgórska zajęły drugie miejsce, ulegając w finale Austriaczkom. Wcześniej pokonały Szwedki, Chorwatki oraz Niemki.

Męska reprezentacja, w składzie Ireneusz Frankiewicz (Bydgoszcz), Krzysztof Ratajski, Krzysztof Osiński i  Konrad Całusiński, wywalczyła trzecie miejsce. W walce o brąz panowie spotkali się z Włochami.

To nie jedyne sukcesy naszych zawodników. Drugie miejsce w kategorii par mieszanych zajęli Karolina Podgórska i Krzysztof Ratajski. Także srebro w turnieju Mistrzostw Europy debli męskich wywalczyli Krzysztof Ratajski i Tytus Kanik. Na czwartym miejscu w Mistrzostwach Europy debli żeńskich uplasowały się Karolina Podgórska i Katarzyna Bożek.

Także nasze drużyny trzyosobowe (Tripple Mix) mogą zaliczyć te mistrzostwa do udanych. Zmagania na drugim miejscu zakończyli Karolina Pogórska, Tytus Kanik i Krzysztof Ratajski, a na czwartym Karolina Mazur, Ireneusz Frankiewicz i Wojciech Pasiński (Toruń).

Krzysztof Ratajski zwyciężył również w kategoriach Split Score, Cricket męski i Steeldart. Karolina Pogórska wywalczyła tytuł Mistrzyni Europy EDF w kategorii Cricket kobiet.

Na czym polega dart?
Dart, czyli inaczej lotki i rzutki, to zbiór różnych gier, których celem jest trafienie trzema lotkami do tarczy zawieszonej na ścianie. Pierwszy turniej w naszym województwie odbył się w 1997 roku, a Kujawsko-Pomorska Liga Darta powstała w 1999.

Najpopularniejszą grą jest 501. Najszybciej skończyć ją można dziewiątą lotką. A najwyższą liczbą, którą można trafić jedną lotką jest 60, czyli potrójne 20.

Ten sport jest najbardziej popularny w Anglii, Irlandii, Holandii i Stanach Zjednoczonych. Standardowa tablica podzielona jest na dwadzieścia trójkątnych pól ponumerowanych od 1 do 20. Środek tarczy znajduje się na wysokości 1,73 m od podłogi. Linia, z której rzuca gracz oddalona jest od tablicy o 2,37 m.

Lotki składają się z grotu, czyli końcówki, części za którą trzyma zawodnik - barrela, shaftu, odpowiadającego za stabilność lotu i piórka, które działa jak statecznik w samolocie, zapobiegając rotacji lotki w locie.

Jacek Góralski - wychowanek Zawiszy Bydgoszcz był na mundialu.
W Słowenii rozgrywane są właśnie Mistrzostwa Europy Federacji EDF w Darcie Elektronicznym. Kujawsko-Pomorska Liga Darta wystawiła w tym roku mocną reprezentację. W czwartek (23 sierpnia) zakończyły się zmagania kadr narodowych. Paniom niestety nie udało się obronić mistrzowskiego tytułu, który wywalczyły w zeszłym roku. Katarzyna Bożek (Bydgoszcz), Sandra Zgórska (Bydgoszcz), Karolina Mazur (Bydgoszcz) i Karolina Podgórska zajęły drugie miejsce, ulegając w finale Austriaczkom. Wcześniej pokonały Szwedki, Chorwatki oraz Niemki. Męska reprezentacja, w składzie Ireneusz Frankiewicz (Bydgoszcz), Krzysztof Ratajski, Krzysztof Osiński i Konrad Całusiński, wywalczyła trzecie miejsce. W walce o brąz panowie spotkali się z Włochami. To nie jedyne sukcesy naszych zawodników. Drugie miejsce w kategorii par mieszanych zajęli Karolina Podgórska i Krzysztof Ratajski. Także srebro w turnieju Mistrzostw Europy debli męskich wywalczyli Krzysztof Ratajski i Tytus Kanik. Na czwartym miejscu w Mistrzostwach Europy debli żeńskich uplasowały się Karolina Podgórska i Katarzyna Bożek. Także nasze drużyny trzyosobowe (Tripple Mix) mogą zaliczyć te mistrzostwa do udanych. Zmagania na drugim miejscu zakończyli Karolina Pogórska, Tytus Kanik i Krzysztof Ratajski, a na czwartym Karolina Mazur, Ireneusz Frankiewicz i Wojciech Pasiński (Toruń). Krzysztof Ratajski zwyciężył również w kategoriach Split Score, Cricket męski i Steeldart. Karolina Pogórska wywalczyła tytuł Mistrzyni Europy EDF w kategorii Cricket kobiet. Na czym polega dart? Dart, czyli inaczej lotki i rzutki, to zbiór różnych gier, których celem jest trafienie trzema lotkami do tarczy zawieszonej na ścianie. Pierwszy turniej w naszym województwie odbył się w 1997 roku, a Kujawsko-Pomorska Liga Darta powstała w 1999. Najpopularniejszą grą jest 501. Najszybciej skończyć ją można dziewiątą lotką. A najwyższą liczbą, którą można trafić jedną lotką jest 60, czyli potrójne 20. Ten sport jest najbardziej popularny w Anglii, Irlandii, Holandii i Stanach Zjednoczonych. Standardowa tablica podzielona jest na dwadzieścia trójkątnych pól ponumerowanych od 1 do 20. Środek tarczy znajduje się na wysokości 1,73 m od podłogi. Linia, z której rzuca gracz oddalona jest od tablicy o 2,37 m. Lotki składają się z grotu, czyli końcówki, części za którą trzyma zawodnik - barrela, shaftu, odpowiadającego za stabilność lotu i piórka, które działa jak statecznik w samolocie, zapobiegając rotacji lotki w locie. Jacek Góralski - wychowanek Zawiszy Bydgoszcz był na mundialu. Darts Polska/Facebook
Mistrzostwa Europy Federacji EDF w Darcie Elektronicznym powoli dobiegają końca. Za nami zmagania kadr narodowych. Nasze reprezentacje nie zawiodły i do Polski wracają ze srebrnym i brązowym medalem.

Przeczytaj także:

Najpiękniejsze budynki w Kujawsko-pomorskiem. Ile kosztowały?

Męska reprezentacja, w składzie Ireneusz Frankiewicz (Bydgoszcz), Krzysztof Ratajski, Krzysztof Osiński i Konrad Całusiński, wywalczyła trzecie miejsce. W walce o brąz panowie spotkali się z Włochami.