Dziś w ratuszu prezydent miasta wręczył 29 absolwentom IX LO świadectwa międzynarodowej matury. Tegoroczne wyniki były najwyższe w historii szkoły.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Mierzenie się z wyzwaniami jest możliwe, wszystko jest możliwe – takimi słowami do abiturientów zwróciła się dyrektor placówki pani Ewa Nowińska.

Młodzi nie kryli zadowolenia. - Po pierwsze cieszę się, że mogłam się zobaczyć ze znajomymi po tak długiej przerwie. Międzynarodowa matura jest przepustką do świata. Na studia wybieram się do Wielkiej Brytanii. – mówi Marta Hennig

- Program matury był bardzo wymagający. Musieliśmy pisać prace, które również wpływały na jej wyniki. Ale jestem zadowolony. Mam cel i jego spełnienie nie byłoby możliwe w Polsce. Dlatego wybieram się na University College Londyn – mówi Roman Bela.

- Poczułem dużą ulgę, gdy odebrałem świadectwo. Program matury był ciężki, ale rozwijający. Polecam wszystkim młodym ludziom. Na studia wybieram się do Warszawy. Prawo na UW oraz Międzynarodowa Ekonomia w języku angielskim w SGH to mój cel – opowiada Oskar Rybka.

autor: K.S.
Wiadomości

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Majk (gość)

akurat 9tka to bardzo fajna szkoła, na IB dużo pracy, ale jak komuś zależy na wynikach to da radę. Nauczyciele na IB są naprawdę super chociaż dużo wymagają. Dostałem nieźle w kość, szczególnie na początku, ale przynajmniej się czegoś nauczyłem i maturę zdałem dobrze. Pzdr dla ajbików i nauczycieli z 9-tki

Absolwent IB (gość)

Beznadzieja !!!!!!!!!. Bardzo słaba szkoła, a jeszcze słabsi nauczyciele, z drobnymi wyjątkami.

IB. Gratuluję, wiem jaki stres był przy dwujęzycznej i rozumiem jaki mógł być przy IB. Fajnie, że 9tka nadal się rozwija. Pozdrowienia dla MC vel Prof. Czarnoty.

johnylaska (gość)

Cieszę się ich sukcesem. A jeszcze bardziej cieszy mnie, że tyle znajomych osób zdało w tym roku IB!

Absolwent IB (gość)

Niesmak pozostający po uroczystości. Jestem jednym z bohaterów dzisiejszej uroczystości. Bardzo cieszyłam się z faktu, iż właśnie z rąk prezydenta otrzymam certyfikat. Przykro mi jednak, że w nagrodę za promowanie regionu kujawsko-pomorskiego (jedyna taka klasa w województwie) nie otrzymaliśmy nawet najmniejszej pamiątki ufundowanej przez miasto, mam na myśli chociażby koszulkę z napisem "I <3 Bydgoszcz", którą mogłabym się poszczycić studiując za granicą.