Port Lotniczy Bydgoszcz zanotował w lutym spadek liczby pasażerów Port Lotniczy Bydgoszcz zanotował w lutym spadek liczby pasażerów

Port Lotniczy Bydgoszcz zanotował w lutym spadek liczby pasażerów (© Filip Kowalkowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Jak podaje Port Lotniczy Bydgoszcz lutowe statystyki ruchu nie są optymistyczne. Z naszego lotniska skorzystało o prawie 17 proc. mniej pasażerów niż w lutym rok wcześniej.

Port Lotniczy Bydgoszcz w lutym 2017 obsłużył 17 611 pasażerów podczas 320 operacji lotniczych. Wynik ten jest o 16,8 proc. niższy w porównaniu do analogicznego miesiąca w roku 2016.

Główną przyczyną spadku - zdaniem lotniska - jest zawieszenie na sezon zimowy dwóch połączeń Ryanaira: do Glasgow i Dusseldorfu.
 
W tym samym okresie wysoki wzrost obłożenia odnotowano na rejsach Lufthansy do Frankfurtu - 14 proc. oraz na rejsach Ryanair do Londynu Stansted- 18 proc..
 
Zawieszone połączenia Ryanair powracają do rozkładu 26 marca. Od 27 kwietnia w każdy poniedziałek  i czwartek mieszkańcy regionu będą mogli polecieć do Rzymu za pośrednictwem linii MistralAir. Również od końca marca swoje oferowanie zwiększa Lufthansa. Loty do Frankfurtu, jednego z największych portów przesiadkowych, będą wykonywane od niedzieli 26  marca również w czwartki. Dodatkowa rotacja, która weszła na stałe do rozkładu lotów, pozwoli na praktycznie codzienną - z wyjątkiem sobót - podróż z wylotem z Bydgoszczy.

A 17 lipca Lufthansa zaoferuje podróżnym ponadplanowy, dodatkowy rejs na trasie Bydgoszcz - Frankfurt. Airbus A319 wyleci z Portu Lotniczego Bydgoszcz o godz. 18.10 (przylot do Frankfurtu zaplanowano na godz. 19.40).

- Będzie to pierwszy raz w historii Portu Lotniczego Bydgoszcz, gdy podróżni otrzymają możliwość wylotu do Frankfurtu 2 razy w ciągu dnia - podaje Artur Niedźwiecki z biura prasowego bydgoskiego lotniska.
 
Dodatkowo w lipcu na wybranych rejsach z Bydgoszczy do Frankfurtu polecimy większymi samolotami. Samoloty Airbus A320, które mogą zabrać na pokład do 168 pasażerów, będą obsługiwały rejsy na tej trasie 10, 11, 12, 16 i 17 lipca.
 
Zmiana maszyn na większe oraz dodatkowa rotacja pozwolą bezproblemowo dotrzeć do Bydgoszczy zawodnikom przybywającym na European Athletics Championships U23, które odbędą się w Bydgoszczy w dniach 13-16 lipca oraz uczestnikom szkoleń realizowanych przez JFTC.

Wiadomości Bydgoszcz, Wydarzenia Bydgoszcz

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!