Premiera filmu „Moby Kwak” jest zaplanowana na 16 grudnia w kawiarni Szpulka Miejskiego Centrum Kultury Premiera filmu „Moby Kwak” jest zaplanowana na 16 grudnia w kawiarni Szpulka Miejskiego Centrum Kultury

Premiera filmu „Moby Kwak” jest zaplanowana na 16 grudnia w kawiarni Szpulka Miejskiego Centrum Kultury (© Fot. nadesłane /karolina rosińska)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

„Moby Kwak” - to tytuł filmu promocyjnego, jaki przygotowali Fundacja Kultury Rozruch, grupa Czarny Karzeł i Marcin Giżycki.

Fundacja jest jednym z 5 laureatów konkursu „Bydgoszcz kręci”, który w tym roku po raz pierwszy zorganizował ratusz. Chodziło o to, by w ciekawy sposób i za pomocą medium, jakim jest film, promować miasto. Fundacja dostała na ten cel 50 tys. zł dofinansowania, a efekty jej pracy będzie można zobaczyć 16 grudnia w Miejskim Centrum Kultury.

> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<">>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<

- Scenariusz do filmu napisał Marcin Giżycki, znany reżyser filmów animowanych - informuje Beata Opic z Fundacji Kultury Rozruch.

- Inspiracją była dla niego książka „Moby Duck” Donovana Hohna, dzięki której powszechnie znana stała się historia ponad 28 tys. zabawek do kąpieli, które 10 stycznia 1992 roku wypadły podczas sztormu do Pacyfiku z pokładu statku handlowego, żeby później przez wiele lat pojawiać się na plażach całego świata.

Jedna z tych zabawek, żółta mała kaczka, w filmie symbolicznie wypływa na czyste wody w Bydgoszczy. Jak mówią jego twórcy, film jest ironiczną współczesną bajką, w której jak w krzywym zwierciadle odbijają się stałe zagrożenia tego świata, związane z ekologią. Czy można skonfrontować opowieść o współczesnych globalnych zagrożeniach z lokalnymi problemami dotyczącymi ochrony środowiska? M.in. na to pytanie próbują odpowiedzieć twórcy filmu.

Info z Polski - przegląd najważniejszych i najciekawszych informacji z kraju 30.11.2017


DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU


Filmy

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!