Tak ma wyglądać sala teatralno-operowa w nowej siedzibie AM usytuowanej u zbiegu ul Tak ma wyglądać sala teatralno-operowa w nowej siedzibie AM usytuowanej u zbiegu ul

Tak ma wyglądać sala teatralno-operowa w nowej siedzibie AM usytuowanej u zbiegu ul. Sułkowskiego, Kamiennej i Chodkiewicza. (© AM)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Mowa o zwycięskim projekcie nowej siedziby uczelni. Władze AM odnoszą się do wypowiedzi przewodniczącego konkursu, który skrytykował projekt.

„Jesteśmy trochę oszołomieni faktem, iż przewodniczy Sądu Konkursowego w tym tonie wypowiadał się podczas ogłoszenia wyników. Rozumiemy, że każdy może mieć odmienny gust i odrębne zdanie - szanujemy to, ale nie akceptujemy agresywnego języka tej krytyki” - czytamy w informacji, jaką rozesłały władze Akademii Muzycznej.

Znani, nieznani z Kujawsko-Pomorskiego. Jak dobrze ich znasz?

Przypomnijmy, w miniony poniedziałek ogłoszono wyniki konkursu na projekt nowej siedziby uczelni. Marek Dunikowski z krakowskiego SARP, przewodniczący Sądu Konkursowego podkreślał w dość dobitnych słowach, że nie zgadza się z wyborem jurorów. Jego zdaniem zwycięski projekt (przeszedł stosunkiem głosów 4 do 3, wybrali go głównie wykładowcy AM) warszawskiej pracowni Plus 3 Architekci „ułomnie patrzy w przyszłość”, jest mało innowacyjny i niespójny. Dunikowski złożył votum separatum do wyniku konkursu.

[zaj_kat]Władze Akademii Muzycznej zbulwersował ostry ton wypowiedzi Dunikowskiego. Dlatego postanowiły zabrać głos w tej sprawie. „Dla tego typu obiektów najistotniejsze jest kryterium akustyczne. I tu pracownia sięgnęła do doświadczeń uznanych członków swojego zespołu. Za akustykę w projekcie odpowiada mgr inż. Ewa Więckowska-Kosmala, znana między innymi z konsultacji akustycznych Filharmonii Szczecińskiej. (...) Dlatego z całą pewnością można stwierdzić, iż za uwodzicielskimi wizualizacjami sali koncertowej i sali teatralno-operowej kryje się również doskonała akustyka” - czytamy w stanowisku AM.

Drugą nagrodę w konkursie dostał projekt krakowskiej pracowni Lewicki-Łatak. I to właśnie ta praca zdaniem Marka Dunikowskiego powinna była wygrać.

Do tematu wrócimy.

***

Pogoda na dzień (27.05.2016) | KUJAWSKO-POMORSKIE
TVN Meteo Active

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!