Jest szansa, że w przyszłym roku nie będziemy już przestawiać zegarków Jest szansa, że w przyszłym roku nie będziemy już przestawiać zegarków

Jest szansa, że w przyszłym roku nie będziemy już przestawiać zegarków. (© Piotr Krzyzanowski/Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Pomysł Polskiego Stronnictwa Ludowego, by zlikwidować zmianę czasu na zimowy został pozytywnie zaopiniowany przez komisję spraw wewnętrznych i administracji.

Zmiana czasu 2017


Sejmowa komisja jednogłośnie poparła projekt złożony przez PSL. Poinformował o tym przewodniczący partii, Władysław Kosiniak-Kamysz. Według tego projektu zlikwidowana zostałaby zmiana czasu na zimowy i letni.

Zmiana czasu październik 2017


Zanim jednak zmiany mogą zostać przyjęte, projekt czeka drugie czytanie w Sejmie. Zmiany czasu nie uda się już zlikwidować w tym roku. Padła zatem propozycja, by jeszcze w październiku zmienić czas na zimowy i w marcu na letni, a od 1 października 2018 przez cały rok obowiązywałby czas letni.

Zmiana czasu na zimowy


Zdaniem ludowców zmiana czasu to pomysł "głupi" i przyczynia się m.in. do zwiększonej liczby wypadków na drogach. Posłowie PSL liczą, że Sejm będzie głosował za likwidacją tego obowiązku.

Zmiana czasu na zimowy kiedy


Najbliższa zmiana czasu czeka nas w nocy z soboty na niedzielę 28-29 października. Cofniemy wówczas zegarki z godziny 3 na 2. W Polsce zmiana czasu obowiązuje obecnie od 1977 roku.


Pogoda na dzień (12.10.2017) | KUJAWSKO-POMORSKIE
Źródło: TVN Meteo Active/x-news


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!