Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Olimpia Grudziądz - Lech Poznań [zapis relacji live]

Łukasz Szalkowski
Kamil Zieliński
Rozegrano cztery mecze 1/16 finału Pucharu Polski. W jednym z nich Olimpia Grudziądz przegrała z Lechem Poznań.

Olimpia Grudziądz 0:1 Lech Poznań
9' David Holman
86' David Holman

Olimpia Grudziądz: Michał Wróbel - Adam Banasiak (87' Patryk Skórecki), Tomasz Lewandowski, Michał Łabędzki, Marcin Woźniak - Michal Piter-Bućko, Marcin Smoliński, Robert Szczot (69' Donatas Kazuskas), Marcin Kaczmarek - Adam Cieśliński (74' Fabian Pawela), Donald Djousse.
Rezerwowi: Bartosz Fabiniak, Adrian Bielawski, Paweł Kowalczyk, Kamil Kurowski, Donatas Kazlauskas, Patryk Skórecki, Fabian Pawela.

Lech Poznań: Maciej Gostomski - Kebba Ceesay, Marcin Kamiński, Maciej Wilusz (76' Łukaz Trałka), Tomasz Kędziora - Dariusz Dudka, Abdul Aziz Tetteh - Dariusz Formella, David Holman, Dawid Kownacki (61' Gergo Lovrencsics) - Denis Thomalla (70' Marcin Robak).
Rezerwowi: Krzysztof Kotorowski, Tamas Kadar, Łukasz Trałka, Gergo Lovrencsics, Marcin robak, Paulus Arajuuri, Niklas Zulciak.

90'+4 Koniec spotkania. Olimpia przegrał z poznańskim Lechem 0:2
90'+3 Prostopadłe podanie do Robaka, który jednak fatalnie przyjął piłkę i opuściła ona boisko
90'+1 Smoliński z dystansu, piłka odbiła się jeszcze od głowy Paweli i opuściła boisko
90' Sędzia do podstawowego czasu gry doliczył trzy minuty
87' Z boiska schodzi Banasiak. Za niego zagra Skórecki
86' Gol dla Lecha. Zamieszanie pod polem karnym grudziądzan, wykorzystał to Holman, który niemal wbiegł z piłką do bramki
84' Woźniak na skrzydle minął rywala, oddał strzał z dystansu, ale zbyt słabo, by pokonać Gostomskiego
83' Świetna kontra Olimpii, Djousse przebiegł z piłką kilkanaście metrów, zagrał piłkę Paweli, który jednak nie zdołał pokonać Gostomskiego
80 Piter-Bućko strzelał z dystansu, ale Gostomski złapał piłkę
79' Bardzo groźna kontra Lecha, płaskie podanie Lovrencsicsa w polu karnym, ale tam Łabędzki świetnym wślizgiem zablokował zagranie
77' Trałka za Wilusza
76' Piłka po wyrzucie z autu trafiła w pole karne, do Kazlauskasa, który przyjął ją i oddał strzał, ale futbolówka odbiła się od jednego z graczy Lecha i opuściła boisko
75' Djousse faulowany kilkadziesiąt metrów od bramki Lecha
74' Cieśliński schodzi z boiska. Zmienia go Pawela
73' Banasiak faulował Formellę w środku pola
71' Z kontrą wyszedł Djousse, ale naciskany przez stoperów Lecha odegrał na skrzydło w kierunku Kaczmarka. Zbyt mocno
71' Formella mógł rozegrać piłkę na skrzydło, ale zdecydował się na strzał, jednak wysoko ponad bramką
70' Robak za Thomallę
69' Kazauskas za Szczota
69' Lovrencsics z dystansu, ale obok bramki
65' Piter-Bućko ukarany żółtym kartonikiem
64' Wróbel wrócił do gry
63' Wróbel zderzył się z Holmanem. Golkiper Olimpii mocno odczuł starcie i leży na murawie. Potrzebna jest pomoc medyczna
61' Lovrencsics zmienia Kownackiego
61' Kędziora na palonym
60' Woźniak z dystansu ponad bramką
58' Łabędzki ze skrzydła w pole karne Lecha, tam jednak Gostomski chwycił piłkę zanim Piter-Bućko zdołał uderzyć ją głową
57' Ależ szansa grudziądzan! Banasiak odebrał świetnie podanie, obrońcy Lecha stanęli jak wryci i "Banan" był w sytuacji sam na sam z Gostomskim. Gracz Olimpii chciał jeszcze przełożyć piłkę na drugą nogę i to go zgubiła, bo zdążyli już wrócić obrońcy. Takich sytuacji nie wolno marnować!
56' Olimpia znowu zdecydowanie przeważa!
55' Co za akcja Djousse! Świetnie obrócił się, mijając rywala, wyłożył piłkę Banasiakowi, ale szybszy był Gostomski
53' Po rzucie rożny strzelał Kaczmarek, ale minimalnie ponad poprzeczką!
52' Wróbel dobrze wybił piłkę przed polem karnym sprzed nóg Kownackiego
50' Świetna akcja Djousse, który minął rywala na skrzydle, ale został zatrzymany przez gracza Lecha.
49' Kontra Lecha, wychodził z nią Holman, mógł wcześniej odegrać w kierunku Thomalli, ale świetnym wślizgiem popisał się Łabędzki
47' Piłka w siatce Olimpii, ale sędzia dopatrzył się spalonego
47' Faul Pitera-Bućki na Formelli
46' Początek drugiej części spotkania

45'+1' Koniec pierwszej części spotkania
45'+1 Świetnie zastawił się Djousse, wywalczył dobrą pozycje i zdecydował się na silny strzał z ostrego kąta. Piłka trafiła jeszcze w głowę Cieślińskiego i minimalnie minęła bramkę
45'+1' Kownacki zagrywał w pole karne Olimpii, ale bardzo niecelnie
45' Sędzia doliczył minutę do podstawowego czasu gry
45' Szczot przejął fatalne podanie Tetteha, była okazja do groźnej kontry, ale pomocnik przegrał pojedynek z obrońcą gości
44' Smoliński do Kaczmarka, który wzdłuż linii odegrał Banasiakowi. Zawodnik Olimpii chciał wrzucić piłkę w pole karne, ale zbyt mocno
40' Ciekawe rozegranie z rzutu wolnego. Piłka trafiła do niepilnowanego Pitera-Bućko, który z 15 metrów strzelił ponad poprzeczką
39' Żółta kartka dla Ceesaya
39' Świetne, długie podanie na skrzydło do Kaczmarka, który w pojedynku 1 na 1 z Ceesayem okazał się lepszy, ale gracz Lecha faulował skrzydłowego Olimpii
35' Ceesay mocno z dystansu, ale wysoko ponad bramką
33' Kędziora na skrzydle w kierunku Thomalli, ale napastnik Lecha źle przyjął piłkę. Aut dla Olimpii
31' Lewandowski ukarany żółtą kartką
30' Kownacki wybił piłkę wślizgiem spod nóg Szczota
28' Dobra wrzutka w pole karne Lecha i niemal wpadła do siatki poznaniaków! W ostatniej chwili z linii bramkowej wybił ją Wilusz
27' Dobrze wrzucona piłka z rzutu rożnego, ale najwyżej wyskoczył jeden z graczy Lecha. Grudziądzanie wywalczyli jednak piłkę przed polem karnym, trafiła do Smolińskiego, który próbował dograć ją jednemu z kolegów, ale zbyt mocno
26' Kamiński faulował Cieślińskiego w środku pola
24' Przerwa na uzupełnienie płynów
21' Bardzo dobra akcja Olimpii. Wrzutka w pole karne Lecha, tam bliski wyjścia na czystą pozycję był Piter Bućko, ale minimalnie szybszy był Gostomski
20' Kaczmarek krótko rozegrał rzut rożny, ale nie był to dobry pomysł
19' Kamiński ukarany żółtą kartką
19' Przejęcie grudziądzan, Djousse popędził kilkanaście metrów lewą stroną boiska, zszedł do końca i bez problemu minął Kamińskiego. Obrońca Lecha ratował się faulem
18' Długie podanie w kierunku bramki Olimpii, biegł tam Thomalla u boku Łabędzkiego. Stoper gospodarzy minął się z piłką, co wykorzystał napastnik Lecha, przyjął futbolówkę, obrócił się i oddał strzał, ale niecelny i bardzo słaby
17' Formella wypuszczony prawym skrzydłem, ale nie utrzymał piłki w boisku
15' Ryzykowne zagranie
14' Szczot minął w narożniku boiska dwóch rywali, wrzucał piłkę w pole karne, ale twarzą zatrzymał ją jeden z graczy Lecha
12' Z rzutu wolnego strzelał Kaczmarek. Minimalnie ponad poprzeczką
11' Dudka "ustrzelony" w rękę tuż przed polem karnym Lecha. Niezła okazja do strzału dla grudziądzan
10' Kaczmarek dostał piłkę przed polem karnym, zwiódł rywala i oddał niezły strzał, ale minimalnie niecelny
9' Gol! Małe zamieszanie w polu karnym Olimpii, Holman zwiódł obrońcę, później "położył" Wróbla i z ostrego kąta trafił do siatki
8' Piłka wyrzucona z autu w pole karne, tam zastawiał się Djousse. Kameruńczyk został mocno pchnięty przez Wilusza, ale sędzia nie odgwizdał faulu
7' Thomalla w niezłej sytuacji przeciwko Wróblowi, ale górą golkiper gospodarzy
6' Djousse zagrał z przewrotki wybiegającemu Cieślińskiemu, ale szybszy był Gostomski, który chwycił piłkę zanim napastnik Olimpii zdołała do niej dobiec
5' Lewandowski zatrzymał niezłą akcję Holmana
4' Błąd Wróbla, który "podał" piłkę Formelli. Ten zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, ale wykonanie było fatalne
2' Korner nie przyniósł zagrożenia pod bramką Lecha. Piłka trafiła jeszcze przed pole karne, ale strzał jednego z graczy Olimpii zablokowali Lechici
1' Grudziądzanie wywalczyli rzut rożny
1' Początek spotkania!

17.58 Zawodnicy wyszli na murawę. Za moment początek spotkania!
17.50 Zakończyła się już rozgrzewka. 10 minut pozostało do pierwszego gwizdka!