Pałac Bydgoszcz - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1

SZYMON SZAR
W czwartkowym meczu Orlen Ligi, którego stawką był pojedynek o dziewiąte miejsce w lidze, bydgoszczanki pokonały drużynę KSZO. Mimo, iż podopieczne Adama Grabowskiego wygrały spotkanie 3:1, to przegrały w złotym secie i ostatecznie zagrają o jedenaste miejsce.

W całym spotkaniu gra obu zespołów bardzo falowała. Świetne momenty gry z obu stron przeplatane były momentami słabszej gry, zarówno w ataku jak i w obronie w obu drużynach.

Nie inaczej było w decydującej partii. Podopieczne Dariusza Parkitnego potrafiły się jeszcze raz zmobilizować. Gdy złoty set wchodził w decydującą fazę przyjezdne prowadziły bowiem 12:9. Kolejne piłki padły jednak łupem ostrowczanek i to zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego okazał się, dzięki wiktorii w złotym secie, lepszy od Pałacu Bydgoszcz i zagra o 9. miejsce. Z kolei o 11. pozycję powalczą podopieczne Adama Grabowskiego.

Pałac Bydgoszcz - KSZO Ostrowiec SA 3:1 (20:25, 26:24, 25:19, 25:16) [ZDJĘCIA Z MECZU]

Złoty set: 13:15

Pałac Bydgoszcz: Fojucik, Biedziak, Skorupa, Polak, Dybek, Misiuna, Korabiec (libero), Nowakowska (libero) oraz Pieczka, Twardowska, Bałdyga

KSZO Ostrowiec: Grzelak, Tobiasz, Ganszczyk, Bawoł, Kuligowska, Godfrey, Nowakowska (libero) oraz Stefańska