Pałac Bydgoszcz powalczy o dziewiąte miejsce w OrlenLidze

FIAŁ
Filip Kowalkowski
Siatkarki Pałacu Bydgoszcz powalczą o dziewiąte miejsce na koniec sezonu OrlenLigi. W rywalizacji o miejsca 9-12, bydgoszczanki dwukrotnie wygrały z Developresem SkyRes Rzeszów.

Bydgoszczanki w pełni zrehabilitowały się za porażkę z pierwszego meczu tych zespołów w hali Łuczniczka. Dwa zwycięstwa, podopieczne Adama Grabowskiego odniosły w naprawdę bardzo dobrym stylu.

DEVELOPRES SKYRES RZESZÓW - PAŁAC BYDGOSZCZ 1:3 (25:21, 16:25, 21:25, 13:25)

DEVELOPRES SKYRES (trener Jacek Skrok): Cabajewska 5, Skiba 11, Warzocha 7, Jagodzińska 7, Śliwińska 3, Hawryła 11, Borek (libero) oraz Kapturska 3, Głaz 3, Boncheva, Raczyńska 2, Otasević 2. Punkty. Atak: 36, blok: 16, zagrywka: 2, po błędach rywalek: 21.

PAŁAC (trener Adam Grabowski): Pleśnierowicz 4, Krzywicka 11, Misiuna 23, Maternia, Krzywicka 11, Ziółkowska 13, P. Nowakowska (libero) oraz Fojucik 6, Minicz, Śmieszek 1. Punkty. Atak: 54, blok: 15, zagrywka: 8, po błędach rywalek: 19.

Sędziowie: Bogumił Sikora (Bielsko-Biała), Marcin Weiner (Kielce).

Pałac, pomimo porażki w pierwszym secie, w trzech kolejnych dominował już nad rywalkami w każdym elemencie gry. Świetnie zagrała zwłaszcza środkowa Natalia Misiuna, która atakowała aż 29 razy, zdobywając w ataku 16 punktów (55% skuteczności). Bydgoszczanki ryzykowały na zagrywce, czego efektem jest aż osiem punktowych zagrywek, przy zaledwie dwóch zespołu z Rzeszowa. Oba zespoły zdobyły bardzo dużo punktów blokiem.

Warto też nadmienić, że podopieczne trenera Jacka Skroka przystąpiły do dwumeczu z Pałacem po przegranym ćwierćfinale Pucharu Polski z Chemikiem Police (0:3), które rozegrały raptem dzień przed rywalizacją z bydgoszczankami.

Teraz, Pałac będzie miał prawie miesiąc przerwy, bowiem dopiero na 8 kwietnia zaplanowano drugi mecz w drugiej parze KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Legionovia Legionowo. Pierwszy pojedynek tych drużyn, wygrały siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego 3:1.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0