Pałac Bydgoszcz przegrał z Developresem Rzeszów

FIAŁ
Dariusz Bloch
Bydgoskie siatkarki od porażki rozpoczęły rywalizację w walce o miejsca 9-12 OrlenLigi. Pałac we własnej hali uległ Developresowi SkyRes Rzeszów.

Teraz rywalizacja przeniesie się do Rzeszowa, gdzie drugi mecz w tej parze odbędzie się w czwartek w hali na Podpromiu (18.00). Jeśli do wyłonienia zwycięzcy będzie potrzebny trzeci pojedynek, on także zostanie rozegrany na Podkarpaciu (piątek, 16.00).

PAŁAC BYDGOSZCZ - DEVELOPRES SKYRES RZESZÓW 1:3 (25:23, 20:25, 22:25, 25:27)

PAŁAC (trener Adam Grabowski): Pleśnierowicz 5, Kuligowska 3, Misiuna 17, Maternia 13, Krzywicka 13, Ziółkowska 6, P. Nowakowska (libero) oraz Fojucik 8, Minicz 2, Bałdyga, Śmieszek 1. Punkty. Atak: 50, blok: 13, zagrywka: 5, po błędach rywalek: 24.

DEVELOPRES SKYRES (trener Jacek Skrok): Cabajewska 3, Śliwińska 9, Warzocha 2, Jagodzińska 20, Skiba 7, Hawryła 14, Borek (libero) oraz Otasević 7, Kapturska 5, Raczyńska 4, Boncheva 1. Punkty. Atak: 52, blok: 13, zagrywka: 7, po błędach rywalek: 28.

Sędziowali: Andrzej Kileński, Sławomir Jażdżewski.

W pierwszej partii, prowadzenie zmieniało się co chwila. Rzeszowianki prowadziły już różnicą trzech punktów (15:12), ale na drugą przerwę techniczną z jednopunktowym prowadzeniem schodziły bydgoszczanki (16:15). Pałac ostatecznie zdołał wygrać, choć potem jeszcze musiał odrabiać dwa punkty straty.

W trzech kolejnych setach bardziej uwidoczniła się przewaga przeciwniczek. Najbardziej żal czwartego seta, w którym podopieczne trenera Adama Grabowskiego prowadziły już różnicą dziesięciu punktów (16:6). Rywalki jednak konsekwentnie goniły wynik i doprowadziły do walki na przewagi, którą ostatecznie rozstrzygnęły na swoją korzyść.