Persistence Tour 2017 w Warszawie. Siedem koncertów jednego dnia! Persistence Tour 2017 w Warszawie. Siedem koncertów jednego dnia!

Persistence Tour 2017 w Warszawie. Siedem koncertów jednego dnia! (© domena publiczna)

W czwartek 19 stycznia w warszawskiej Progresji odbędzie się koncert koncert Persistence Tour 2017, na którym to zaprezentują się między innymi: Suicidal Tendencies, Agnostic Front, Walls Of Jericho i Municipal Waste. Bilety: 110 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu. W ramach akcji Family Friendly Gig, każdy może przyjść na koncert z dziećmi do 16 roku życia, nie płacąc za ich bilet ani grosza.

SUICIDAL TENDENCIES (USA) crossover, thrash, hardcore
Kalifornijska grupa jest na scenie już od 35 lat, na koncie ma tak niezapomniane albumy jak „Join The Army”, czy „Lights…Camera…Revolution!” i hity kalibru “Trip At The Brain", „Institutionalized”, „Possessed To Skate”, „You Can't Bring Me Down”, „War Inside My Head”. Pomimo długiego stażu Suicidal Tendencies nic nie traci na jakości, zaś Mike w swoich tekstach nie złagodniał nawet odrobinę i wciąż bezlitośnie piętnuje złe rzeczy, które dzieją się na świecie. Zawsze szczerzy w swym przekazie i zawsze niesamowici na scenie. Jedna z tych kapel, które trzeba choć raz w życiu zobaczyć na żywo.

AGNOSTIC FRONT (USA) hard core, hardcore punk
Zawsze w kontrze do establishmentu polityczno-biznesowego, zawsze po stronie niesprawiedliwie traktowanych i piętnujący wszelkie zło, jakie dzieje się na świecie. Oraz bezgranicznie zakochani w rodzinnym Nowym Jorku, szczególnie z czasów, gdy w mieście mekką dla kapel niezależnych był niezapomniany klub "CBGB". Oto Agnostic Front, jedna z największych legend hard core'a i hardcore punka.

MUNICIPAL WASTE (USA) crossover, thrash metal
Jeśli ktoś lubi Wehrmacht, Cryptic Slaughter, Septic Death, Poison Idea, D.R.I., Suicidal Tendencies, Nuclear Assault, nie może nie pokochać Municipal Waste. Powstała w 2001 roku w Wirginii kapela, w której składzie znajdziemy muzyków Iron Reagan, Bat, czy Cannabis Corpse, wspaniale kontynuuje tradycje wyżej wymienionych starszych kolegów. Ich muzyka to wybuchowa energia, pędzące tempa, ale i spore poczucie humoru oraz dystans do samych siebie.

WALLS OF JERICHO (USA) hardcore punk, metalcore
W Detroit od kilku lat nie dzieje się dobrze. I to na pewno inspiruje pochodzący z tego miasta zespół Walls Of Jericho to pisania piosenek. Choć oczywiście ich inspiracje wykraczają daleko nie tylko za Detroit i stan Michigan, lecz również Amerykę. Od powstania, czyli 1998 roku, WOJ gra niemal w niezmienionym składzie. W 2016 roku ukazała się pierwsza od ośmiu lat studyjna płyta Walls Of Jericho o bardzo wymownym tytule "No One Can Save You From Yourself", która dotarła do pierwszej 20. "Billboardu".

DOWN TO NOTHING (USA) hardcore
Down To Nothing istnieje od 2000 roku, powstał w Richmond w Wirginii, skąd pochodzą chociażby Lamb Of God i Gwar, i przez 16 lat dorobił się statusu czołowego przedstawiciela hardcore punka na świecie. Zespół słynie przede wszystkim z doskonałych, napakowanych gigantyczną energią koncertów oraz z kawałków, w których zgodnie żyją agresja z melodią. Ostatni, jak na razie, album Down To Nothing to "Life On The James" z 2013 roku.

BURN (USA) hardcore
W Polsce upadała komuna, a w Nowym Jorku w 1989 roku kilku wyjadaczy tamtejszej sceny hardcore'owej postanowiło założyć kapelę. Byli to Gavin Van Vlack (Side By Side, Absolution, potem Die 116 i Pry), Alan Cage (Beyond, potem Quicksand), Alex Napack (Pressure Release) oraz Chaka Malik (potem Orange 9mm). Scena w tym czasie była mocno zapchana, nasycona kapelami. Burn postanowili wyróżnić się z tej masy, a jako środek do osiągnięcia celu wybrali bardziej zaawansowane brzmienie i aranżacje oraz mocno osobiste teksty, nawiązujące do psychiki człowieka. Zabieg się powiódł i kapela została zauważona oraz doceniona. Powstała muzyka, którą można określić klimatycznym hardcore'em.

MIZERY (USA) hardcore, crossover
Reprezentanci potężnej, nowojorskiej sceny hardcore'owej goszczą u nas regularnie. Jednak hardcore w USA to nie tylko Wschodnie Wybrzeże. Wielu przedstawicieli ma na zachodzie Stanów Zjednoczonych, w tym całą masę w słonecznej Kalifornii. Hardcore Zachodniego Wybrzeża wspaniale reprezentuje między innymi pochodzący z San Diego kwartet Mizery. Taylor Parker, Jose Gonzales, Cayle Sain i Mike Salazar, wzorem wielu innych zespołów z Kalifornii, choć nie tylko stamtąd, doprawiają hardcore elementami thrash metalu.


Zobaczcie też: Serwis Koncerty w Polsce: zapowiedzi, fotorelacje, wywiady z artystami, bilety na koncertyJeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres patronaty@naszemiasto.pl
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres projektyspecjalne@naszemiasto.pl

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!