Akcja policji Solec Kujawski - zdjęcia. Akcja zatrzymania została dokładnie zaplanowana na wtorek (19.07) na godzinę 6:00, gdy policjanci weszli jednocześnie do 12 mieszkań w Solcu Kujawskim. Dzięki niej udało się rozbić bandę, która zajmowała się m.in. pozbawieniem wolności ze szczególnym udręczeniem pokrzywdzonego. Policjanci ustalili, że podejrzani związani są ze środowiskiem kiboli bydgoskiego klubu piłkarskiego.

Centralne Biuro Śledcze od kilku miesięcy zajmowało się rozpracowaniem grupy przestępczej zajmującej się uprowadzeniami i handlem narkotykami. Jak wynikało z ustaleń policjantów osoby zajmujące się tym przestępczym procederem mogły mieć powiązania ze środowiskiem pseudokibiców bydgoskiego klubu piłkarskiego. Akcja skierowana przeciwko przestępcom została dokładnie zaplanowana. W działaniach oprócz policjantów CBŚ wzięli udział także funkcjonariusze z Sekcji Antyterrorystycznej i Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy oraz z Solca Kujawskiego. We wtorek (19.07) rano policjanci weszli jednocześnie do 12 mieszkań w Solcu Kujawskim. Zatrzymali łącznie 8 mężczyzn i kobietę.

Czterech mieszkańców Solca Kujawskiego (22-35l.) doprowadzono do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy. Materiał dowodowy zgromadzony przez CBŚ pozwolił prokuratorowi na przedstawienie im zarzutów pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem. Do przestępstwa tego doszło w maju 2011r. kiedy to sprawcy uprowadzili mieszkańca Solca Kujawskiego, wywieźli go do lasu i tam bijąc wymusili od niego pieniądze w zamian za uwolnienie. Jeszcze wczoraj (20.07) do sądu w Bydgoszczy trafiły wnioski o aresztowanie czterech podejrzanych, którzy 3 najbliższe miesiące spędzą w areszcie.Jak wynika z ustaleń CBŚ czterej mężczyźni są związani ze środowiskiem pseudokibiców bydgoskiego klubu. Ich nieformalny przywódca o pseudonimie Pershing był wielokrotnie karany za przestępstwa kryminalne. Na wolności był dopiero pół roku. W przeszukanych mieszkaniach policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 120g marihuany, ponad 70g amfetaminy i 10 tabletek ekstazy. Teraz narkotyki trafią na badania do policyjnego laboratorium. Gdy potwierdzą się wyniki testów zatrzymani mogą usłyszeć także zarzuty posiadania narkotyków. Rozliczeniem pięciu pozostałych osób zajmą się policjanci z Solca Kujawskiego. W tej chwili ci zatrzymani przebywają w policyjnym areszcie.

Jak przewidują śledczy sprawa ta może mieć charakter rozwojowy.


Zobacz gdzie jest teraz burzaWygraj perłowy weekend w Hotelu Astor w Jastrzębiej GórzeSkype Redakcji Czatuj ze mną

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!