Przepisy drogowe dla rowerzystów oraz problemy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym były tematem przewodnim podczas policyjnego dyżuru w Radiu PIK.

|
||
|

W piątek (21.03) w godzinach 10.30- 11:30 w Radiu PIK „dyżur” pełnili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. W związku z początkiem sezonu rowerowego głównym tematem audycji były przepisy dla rowerzystów. W radiu dyżurowali podinsp. Maciej Zdunowski, kom. Adam Sobecki oraz st. sierż. Joanna Karpińska. Na początku funkcjonariusze przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach przez rowerzystów. Słuchacze chętnie dzwonili i zadawali pytania z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które dotyczyły m.in. poruszania się po drogach rowerzystów, noszenia elementów odblaskowych, posiadania karty rowerowej oraz uprawnień do kierowania pojazdami, przewożenia dzieci rowerem i motocyklem oraz możliwości korzystania z chodnika przez rowerzystów. Mamy nadzieję, że odpowiedzi rozwiały wszystkie wątpliwości.
Życzymy wszystkim wiosennej pogody i bezpiecznych wypraw na rowerowe wycieczki.

st. sierż. Joanna Karpińska
WRD KWP w Bydgoszczy


za: KWP Bydgoszcz

Czytaj także

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!