Polska - Irlandia [NA ŻYWO, ONLINE]

FIAŁ
Na zakończenie rywalizacji w grupie D kwalifikacji Mistrzostw Europy, na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie, Polska zmierzy się z Irlandią.

Pierwszy gwizdek arbitra o 20.45. Równolegle w grupie D rozgrywane będą mecze Niemcy - Gruzja i Gibraltar - Szkocja.

POLSKA - IRLANDIA 2:1 (2:1)
Bramki: 1:0 Grzegorz Krychowiak 13. - bez asysty, 1:1 Walters 16. - karny, 2:1 Robert Lewandowski 42. - asysta Krzysztof Mączyński.
Czerwona kartka: John O'Shea (Irlandia/90+2. - druga żółta kartka).
Widzów: 57.497.

POLSKA (trener Adam Nawałka): Fabiański - Piszczek, Glik, Pazdan, Wawrzyniak - Krychowiak, Linetty - Olkowski (63. Błaszczykowski), Mączyński (77. Szukała), Grosicki (85. Peszko) - Lewandowski.
Żółte kartki: Glik, Peszko.

IRLANDIA (trener Martin O'Neill): Randolph - Coleman, O'Shea, Keogh, Brady - McClean (73. Hoolahan), McCarthy, Whelan (57. McGeady), Hendrick - Long (55. Keane), Walters.
Żółte kartki: Whelan, Walters.

Sędziuje: Cunyet Cakir (Turcja), asystenci liniowi: Bahattin Duran, Tarik Ongun, asystenci bramkowi: Husein Gocek, Baris Simsek, techniczny: Cem Satman.

Ławka rezerwowych
Polska: Szczęsny, Boruc, Thiago Cionek, Jędrzejczyk, Szukała, Zieliński, Kapustka, Błaszczykowski, Peszko, Mila Sobiech, Borysiuk.
Irlandia: Forde, Elliot, Wilson, McGeady, Keane, Meyler, Murphy, Christie, McShane, Gibson, Hoolahan, McGoldrick.

II POŁOWA
90+5' Koniec meczu!!! Polscy piłkarze awansowali na Mistrzostwa Europy!!
90+4' Jeszcze rzut wolny dla Polski po faulu na Lewandowskim.
90+4' Koniec spotkań: Niemcy - Gruzja 2:1, Gibraltar - Szkocja 0:6.
90+3' Lewandowski uderzył po centrze Błaszczykowskiego, jego strzał obronił Randolph.
90+2' Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla O'Shea, który sfaulował Lewandowskiego.
90' Pięć minut doliczonych przez tureckiego arbitra.
89' Niedokładne dośrodkowanie McGeady'ego.
85' Lewandowski świetnie zagrał do Grosickiego, ten próbował minąć Colemana, jego strzał został zablokowany, potem piłka trafia pod nogi Krychowiaka, który uderzył jednak niedokładnie.
83' Zagranie do Grosickiego, jednak nasz skrzydłowy w momencie podania był na spalonym.
81' Irlandczycy mieli najlepszą okazję by doprowadzić do remisu. Po dośrodkowaniu McGeady'ego, strzał głową Keogh'a obronił Fabiański.
79' Niemcy - Gruzja 2:1, Gibraltar - Szkocja 0:4 - to wyniki z pozostałych boisk w grupie D.
78' Nerwowo pod naszym polem karnym, na szczęście niecelnie uderzył McGeady.
76' Grosicki ładnie wyłożył piłkę Lewandowskiemu, ten z dystansu uderzył obok bramki Randolpha.
75' Bardzo groźnie atakują Irlandczycy, zwłaszcza ich dośrodkowania sprawiają spore zagrożenie, jednak teraz piłkę wybił Glik, który wcześniej został ukarany żółtą kartką przez arbitra.
72' Z rzutu rożnego dośrodkował Błaszczykowski, minimalnie niecelnie uderzył Krychowiak.
72' Kapitalne podanie Błaszczykowskiego do Lewandowskiego, ale w polu karnym naszemu napastnikowi piłkę wybił Coleman.
69' McClean dośrodkowywał z rzutu rożnego, bez problemów piłkę złapał Fabiański.
67' Obok bramki główkował Glik.
66' Niemcy - Gruzja 1:1, Gibraltar - Szkocja 0:4.
65' Świetnie Krychowiak wyłożył piłkę Grosickiemu, jego strzał obronił bramkarz rywali, potem nieczysto trafił w piłkę Mączyński.
62' Błąd popełnił Linetty przed własnym polem karnym, piłkę przejęli rywale, groźnie dośrodkowywał McClean, ale futbolówkę wybił Glik.
61' Opatrywany jest teraz Mączyński, który doznał urazu w jednym ze starć. Będzie zmiana w naszym zespole, trener Irlandii już dokonał dwóch zmian.
57' Bardzo niecelny strzał Keane'a.
51' Strzał Whelana z dystansu obronił Fabiański.
50' Wawrzyniak dośrodkował z lewej strony, niecelnie główkował Pazdan.
46' Początek drugich trzech kwadransów.

I POŁOWA
45+1' Koniec pierwszej połowy.
45' Minuta doliczona do podstawowego czasu gry.
44' Z wolnego dośrodkowywał Grosicki, w polu karnym piłkę złapał Randolph.
42' 2:1!!!!! Robert Lewandowski strzelił gola po dośrodkowaniu Mączyńskiego!! To trzynasta bramka Lewandowskiego w kwalifikacjach.
40' Wawrzyniak zagrywał piłkę w kierunku Olkowskiego, ale ten w polu karnym nie zdołał sięgnąć futbolówki.
37' Kolejna akcja Polaków, z rzutu rożnego dośrodkowywał Grosicki, lekki strzał Krychowiaka i piłka w rękach bramkarza Irlandii.
36' Niecelny strzał Grosickiego.
29' Groźnie dośrodkowywał Brady z rzutu wolnego, w polu karnym faulowany Glik i to biało-czerwoni wznowili grę od rzutu wolnego.
25' Jeszcze jeden rzut wolny dla Irlandii, piłkę bez problemów wyłapał Fabiański.
21' Grosicki za głęboko dośrodkował piłkę z rzutu wolnego i wyłapał ją bramkarz Irlandii.
19' Strzał Lewandowskiego zablokowany. Utrzymali się przy piłce nasi zawodnicy, O'Shea wybił piłkę po dośrodkowaniu Olkowskiego.
18' Piłka w siatce Irlandii, jednka gol nie uznany, arbiter odgwizdał pozycję spaloną.
16' 1:1!! Szybka odpowiedź Irlandii, Walters pewnie wykorzystał jedenastkę.
14' Ależ dramat. Pazdan trafił w twarz Longa, mamy rzut karny dla Irlandii.
13' 1:0!!!!!! Strzał z dystansu Grzegorza Krychowiaka. Uderzenie w dolny róg bramki Irlandii.
13' Pierwsza akcja Polaków, świetnie wszedł w pole karne Piszczek, strzał Grosickiego z bliskiej odległości obronił Randolph.
11' Dośrodkowywał Coleman, piłka w rękach Fabiańskiego.
5' Dużo twardej walki w środku pola, na razie nie ma groźnych akcji z obu stron.
2' Rzut wolny dla Irlandii, piłkę zgrywał Long, spokojnie wyłapał ją Fabiański.
1' Pierwszy gwizdek arbitra, zaczęli od środka Polacy.