Polska pokonała Ukrainę 2:1 na bielskim Stadionie Miejskim [ZDJĘCIA]

Przemysław Drewniak
W poniedziałkowym meczu towarzyskim reprezentacji U-20 Polska pokonała Ukrainę 2-1. Dla biało-czerwonych gole strzelili Dominik Steczyk z 1.FC Norymbergi i ukraiński obrońca Oleh Veremiienko, który skierował piłkę do siatki po dośrodkowaniu debiutującego w kadrze Kacpra Kostorza z Podbeskidzia.

Dla selekcjonera reprezentacji U-20, Jacka Magiery, towarzyski mecz z Ukrainą był jednym z ostatnich sprawdzianów młodzieżowym mundialem w Polsce. - Traktujemy to spotkanie jak mecz turniejowy. Celem jest zwycięstwo, chcemy pokazać, że potrafimy dominować i budować akcje na połowie rywala - podkreślał Magiera.

Test nie był łatwy, bo Ukraina to uczestnik przyszłorocznych mistrzostw, jedna z pięciu czołowych reprezentacji U-20 w Europie.

Tę jakość było widać - dobrze wyszkoleni technicznie goście potrafili szybciej wymieniać dokładne podania i utrzymywać się przy piłce. Biało-czerwoni byli jednak bardzo dobrze zorganizowani w defensywie, a swoje ataki opierali na kontrach i atakach skrzydłami, co przyniosło skutek. Pierwszą bramkę dla Polaków wypracował tercet piłkarzy trenujących w Bundeslidze - po dośrodkowaniu Jakuba Bednarczyka rzut karny wywalczył David Kopacz, a jedenastkę wykorzystał Dominik Steczyk z 1.FC Norymbergi.

Ukraina, wspierana przez grupę ponad stu rodaków pracujących na co dzień w Bielsku-Białej, wyrównała niespełna dziesięć minut później po główce wychowanka Dynama Kijów, Denysa Popova. W drugiej połowie groźnie było pod obiema bramkami - bramkarza Miłosza Mleczkę po jednym ze strzałów z dystansu uratowała poprzeczka. Biało-czerwoni atakowali jednak z dużą determinacją, świetnie dysponowany był Tymoteusz Puchacz z GKS-u Katowice, który jednak nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Z bardzo dobrej strony pokazał się także inny piłkarz z naszego regionu, Kacper Kostorz. Debiutant w reprezentacji w 70. minucie posłał groźne podanie między obrońców a bramkarza, a jeden z rywali pechowo wpakował piłkę do bramki. W ten sposób pomocnik Podbeskidzia rozgrzał kibiców w mroźny wieczór i zapewnił Polakom zwycięstwo, które napawa optymizmem przed majowymi mistrzostwami.

Polska 2-1 Ukraina
Dominik Steczyk 19' (k.), Oleh Veremiienko (sam.) 70' - Denys Popov 28'

Polska U-20: Miłosz Mleczko (66' Karol Niemczycki) - Jakub Bednarczyk (33' Oskar Repka), Serafin Szota, Jan Sobociński, Adam Chrzanowski (66' Bartosz Slisz) - David Kopacz (89' Sebastian Strózik), Adrian Stanilewicz, Adrian Łyszczarz (66' Kacper Kostorz), Marcel Zylla (89' Tomasz Makowski), Tymoteusz Puchacz - Dominik Steczyk (80' Jakub Moder).
Trener: Jacek Magiera

Ukraina U-20: Vladyslav Kucheruk (46' Dmytro Ryznyk) - Oleksandr Safronov (76' Aleksandr Avramenko), Denys Popov, Oleh Veremiienko, Maksym Chekh (63' Kyryło Dryshliuk), Viktor Korniienko, Serhii Buletsa (76' Denys Ustimenko), Vladyslav Supriaga, Oleksandr Bieliaev, Ihor Snurnitsyn (63' Tymofii Sukhar), Oleksii Kashchuk (76' Andrii Remeniuk)
Trener: Oleksandr Petrakov

sędzia: Piotr Lasyk
żółte kartki: Chrzanowski, Sobociński.