Porażka Pałacu Bydgoszcz w Rzeszowie

FIAŁ
Filip Kowalkowski
Siatkarki Pałacu Bydgoszcz przegrały na wyjeździe z Developresem SkyRes Rzeszów 2:3 w spotkaniu kończącym 21. kolejkę OrlenLigi.

Dla bydgoszczanek była to siedemnasta porażka w tym sezonie. Rzeszowianki wypełniły dzisiaj limit PLPS-u, czyli osiągnęły bilans pięciu zwycięstw w tym sezonie. To obowiązek, by pozostać w elicie. Pałac w sobotę zagra u siebie z Legionovią (17.00) i będzie walczyć o piąte zwycięstwo w rozgrywkach.

DEVELOPRES SKYRES RZESZÓW - PAŁAC BYDGOSZCZ 3:2 (25:20, 25:23, 18:25, 22:25, 15:10)

DEVELOPRES SKYRES (trener Jacek Skrok): E. Cabajewska 3, Skiba 18, Otasević 2, Jagodzińska 24, Śliwińska 4, Hawryła 6, Borek (libero) oraz Warzocha 11, Raczyńska 6, Boncheva, Kapturska. Punkty. Atak: 54 (54 ataki/143 wykonane - 38% skuteczności), blok: 15, zagrywka: 5, po błędach rywalek: 31.

PAŁAC (trener Adam Grabowski): Pleśnierowicz 3, Krzywicka 15, Śmieszek 1, Maternia 16, Kuligowska 17, Misiuna 14, P. Nowakowska (libero) oraz Minicz 5, Bałdyga, Ziółkowska 7. Punkty. Atak: 64 (64 ataki/172 wykonane - 37% skuteczności), blok: 11, zagrywka: 3, po błędach rywalek: 25.

Sędziowie: Rafał Pośpiech (Częstochowa), Jacek Sęk (Kielce).

Bydgoszczanki podjęły walkę z rywalem. Było to bardzo ważne spotkanie dla obu drużyn w tym sezonie. Pałac w pierwszym secie przegrał do 20, a miejscowe kilkupunktową przewagę wypracowały sobie po drugiej przerwie technicznej. W drugiej partii, walka toczyła się punkt za punkt, a o zwycięstwie Developresu zaważyła końcówka.

Przegrane dwa sety nie podłamały bydgoszczanek. W trzeciej odsłonie, to podopieczne Adama Grabowskiego odskoczyły na kilka punktów przewagi po drugiej przerwie technicznej. Bardzo dobrą zmianę dała dzisiaj na środku siatki Marta Ziółkowska, która od trzeciego seta zmieniła Małgorzatę Śmieszek. Czwarty set, także wygrany przez zespół z Bydgoszczy rozstrzygnął się w końcówce, w której bydgoszczankom udało się zablokować w ataku liderkę Developresu, Magdę Jagodzińską.

W tie-breaku, Developres wypracował sobie przewagę i nie wypuścił tej zaliczki z rąk. Pałac w sobotę zmierzy się u siebie z Legionovią (17.00).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani