Poznań Triathlon za nami. Zobacz zdjęcia z walki ironmanów

facebook.com/FotografiaJakubMarciniak
Australijczyk Casey Munro (z czasem 4:08:34) zwyciężył na długim dystansie poznańskiego triathlonu. Drugi na mecie był Kacper Adam, który wygrał też Mistrzostwa Polski i wyprzedził Tomasza Marcinka.

Poznań Triathlon 2014 ZDJĘCIA

Czwarte miejsce w zawodach, a trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski zajął Mariusz Olejniczak. Wśród pań tryumfowała Ewa Bugdoł (czas 04:33:03), druga była Paulina Kotfica (04:37:02), a trzecia Joanna Susmanek (04:37:24).

Na starcie długiego dystansu zjawiło się 1025 uczestników. Ironamani mieli do pokonania 1900 m w wodzie, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu.

Wśród startujących był wielokrotny mistrz świata Chris McCormack, któremu podczas jazdy rowerem pechowo pękła opona. Australijczyk otrzymał pomoc od innego zawodnika co jest niezgodne z regulaminem za co został zdyskwalifikowany.