Przeglądając różne strony w Internecie natrafiłem na interesujący banner. Co prawda był to banner banku, w którym już od dawna nie mam konta, ponieważ mi nie odpowiadał, jednak zaciekawiłem się "przelewem ekspresowym". Jak działa ta usługa? Jak bank na tym zarabia? Zapraszam do lektury.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Postanowiłem kliknąć w banner. Dowiedziałem się kilku informacji. Przelew ekspresowy to nowa usługa wprowadzona przez mBank, który jest częścią BRE Banku. Najbardziej zaciekawił mnie wpis, że wykonanie przelewu możliwa jest dzięki pominięciu sesji rozliczeniowych w Krajowej Izbie Rozliczeniowej. Czyżby mBank założył konta w innych bankach żeby robić przelewy wewnętrzne w czasie rzeczywistym? Dociekając dalej, kliknąłem w regulamin. Już na samym wstępie czar prysł, a ja sam byłem zdumiony - przelewy wykonuje zewnętrzna firma, czyli Blue Media S.A. przez platformę BlueCash. Sam korzystam z tej platformy, będąc z niej bardzo zadowolony. Jednak nie o to w tym chodzi. Rejestrując się na BlueCash i robiąc przelew przez tą platformę za każde 1000PLN przelewu dolicza się tylko 1PLN opłaty, niezależnie od banku. Z oferty mBanku wynika, że robiąc taki sam przelew, w tej samej firmie, przez tą samą platformę, ale z użyciem ich systemu internetowego za przelew zapłaci się 5PLN. Używając telefonicznej infolinii cena wzrasta do 10PLN. Pobieranie przez mBank tak dużych opłat jest moim zdaniem po prostu żerowaniem na swoich własnych klientach... Podsumowując, jeśli chcieliście skorzystać z tego przelewu, łatwiej będzie zrobić to bezpośrednio przez BlueCash. Działa tak samo, a za każdym razem zaoszczędzicie co najmniej kilka złotych.Komentarze (12)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Paweł (gość)

A ja wykonałem taki przelew (ekspres) z mBanku wczoraj i do dzisiaj do 13.00 jeszcze nie doszedł. W banku odesłali mnie do blumedia. Blue media odsyłają mnie z kolei do mBanku bo tylko bank może rozpocząć procedurę reklamacji...o czym chyba doradca klienta sam nie wiedział... :D
Nigdy więcej takiego przelewu nie zrobię. Jaja sobie robią....

Andrzej (gość)

przelew SORBNET. Ja wykonałem dzisiaj przelew za pośrednictwem SORBNET, bo myślałem, że będzie tańszy od ekspresowego. Opłata wyniosła 35 zł. Myślałem, że wyrzucę laptopa przez okno ;/

Klientmbanku (gość)

Mbank ekspres!. Dzis zrobilem przelew na 5 tys zl i... mbank skasowal mnie 5 zl + 50 za zlecenie!! Fakt ze przelew byl po 15 min ale troche mnie to kosztowalo, raczej juz z tego nie skorzystam!!

bananmac (gość)

raczej "ekspresowy". Polecam przeczytać o tzw przelewie "ekspresowym"

http://www.mbank.pl/forum/read.html?f=1&i=962113&t=962113&sr=ld&pn=1&cat=0

jan_niezbedny (gość)

.... No wiesz, czy w sklepie sprzedają produkty po cenach za jakie zostały one kupione w hurtowni? Raczej nie. Integracja systemu z ich systemem transakcyjnym wymagała na pewno zainwestowania pieniędzy, dodatkowo jest to bardzo wygodne bo masz wszystko w jednym miejscu. Nie podoba się? Nie korzystaj, ale na pewno wiele osób będzie zadowolony z tej funkcjonalności.

Bardzo dziwny i niepotrzebnie mieszający w głowach ludziom wpis.

MateuszNesterok

:). Tak, odebrałem to ;) Czyli - jeśli wykonuje się przelewy na mniejszą kwotę niż 5000PLN, to się lepiej opłaca przez BlueCash. Jeśli na 5000PLN to opłata jest taka sama.

.. też sprawdzałem ofertę i pisałem już do Mateusza - chodzi o to, że mBank pobiera opłatę 5zł, ale za przelew do kwoty 5000, więc przy dużych kwotach nie ma znaczenia czy wybierzemy ofertę mBanku czy bezpośrednio BlueCash

J.Ziółkowski

;/. W sumie to mnie nie zaskoczyłeś, nic nie ma za darmo. Przecież Bank też musi się z czegoś utrzymać, jest wiele takich kruczków na które można się nabrać. Trzeba do tego przywyknąć :)