Robert Moog na Google Doodle - 78. rocznica urodzin Robert Moog na Google Doodle - 78. rocznica urodzin

78 lat temu na świat przyszedł jedne z największych wizjonerów ... (© print screen/www.google.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

78 lat temu na świat przyszedł jedne z największych wizjonerów muzyki współczesnej, Robert Moog. Moog zasłynął przede wszystkim, jako wynalazca syntezatorów Moog, które zrewolucjonizowały brzmienie muzyki rozrywkowej.

Czytaj też:
» 10 klipów po których nie będziesz mógł spać

Z mooga korzystali wszyscy. Od The Rolling Stones do Vangelisa, od The Beatles do Jean Michelle Jarre'a. Charakterystyczne kosmiczne brzmienia mooga kojarzy na pewno każdy fan progresywnego rocka, muzyki elektronicznej i muzyki alternatywnej.

Robert Moog i jego wynalazki, źródło: wikimedia.org

Instrumenty tej firmy używane są do dziś przez znane i uznane zespoły i muzyków. Moog jako pierwszy skonstruował w 1963 nowoczesny i w pełni konfigurowalny syntezator analogowy i zaprezentował go w 1964 na zjeździe Audio Engineering Society (AES) - czytamy na Wikipedii.


W 1971 roku powstał model minimoog - mniejszy i bardziej poręczny model syntezatora Minimoog Model D, czyli przenośna wersja instrumentu, zawierająca jednak wszystkie najważniejsze elementy z wcześniejszych modeli. Jest to do tej pory najpopularniejszy syntezator Mooga.


Bob Moog, fizyk z wykształcenia, zmarł na raka mózgu w wieku 71 lat.

Po jego śmierci stworzono Fundacjeę Roberta Mooga w celu rozwijania szeroko pojętej muzyki elektronicznej.

Zobacz też:

Bydgoszcz Raiders - rekrutacja

Stylowa Bitwa po raz czwarty w APK

Dywany kwiatowe "Dla Leona"

"Kino bez Prądu" na Starym Rynku
Dołącz do MMBydgoszcz.pl i napisz artykuł! Poinformuj nas, co się dzieje w mieście. Pochwal się swoimi zdjęciami, komentuj wpisy i załóż własnego bloga!
» dodaj artykuł
» dodaj zdjęcia
» dodaj wydarzenie
» dodaj wpis do bloga
Wiadomości

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!