Rusza Bydgoski Festiwal Nauki. Dziś inauguracyjny koncert Rusza Bydgoski Festiwal Nauki. Dziś inauguracyjny koncert

Występem "Królewskiej Orkiestry Salonowej” zainaugurowany ... (© www.festiwal.edu.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Występem "Królewskiej Orkiestry Salonowej” zainaugurowany został wczoraj Bydgoski Festiwal Nauki. To jednak dopiero początek atrakcji.

Czytaj też:
» Bydgoski Festiwal Nauki 2012 [wykłady][imprezy]

Bydgoski Festiwal Nauki powstał z inicjatywy trzech bydgoskich uczelni - Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Uniwersytetu Technologiczno Przyrodniczego oraz Wyższej Szkoły Gospodarki. Od jutra, aż do soboty, w całym mieście odbywać będą się specjalnie przygotowane imprezy mające na celu ciekawe i nietypowe zaprezentowanie świata nauki.

Wszystkie wydarzenia przypisane zostały do jednej z ośmiu ścieżek tematycznych. Będą miały one bardzo zróżnicowaną formę - oprócz wykładów i prezentacji spodziewać możemy się także m.in. konkursów, gier, koncertów i warsztatów.

Organizatorzy upewnili się, że dla siebie znajdą coś osoby w każdym wieku. Nie zabraknie więc także imprez przygotowanych z myślą o najmłodszych. Łącznie na bydgosz-czan czekają 554 wydarzenia łączące naukę z dobrą zabawą.

Finał Bydgoskiego Festiwalu Nauki będzie miał miejsce w sobotę na Starym Rynku. Oprócz imprez takich, jak "Zabawy na Słońcu”, szachowego turnieju z udziałem władz bydgoskich uczelni czy pokazu tańców polskich na specjalnej scenie wystąpią zespoły Link, Zespół Pieśni i Tańca Krajna, Dawn of a Golden Age czy 30daysofline. Gwiazdami koncertu finałowego będą Me, Myself and I oraz popularna grupa Dubska. Całość będzie także transmitowana za pomocą quadcoptera - latającej maszyny z podczepioną kamerą.

Wstęp na wszystkie imprezy festiwalu jest bezpłatny.

Szczegółowy program oraz możliwość zapisów znajdą Państwo na stronie www.festiwal.ukw.edu.pl.

Patronem medialnym Bydgoskiego Festiwalu Nauki jest Gazeta Pomorska.

Serdecznie zapraszamy!

Zobacz też:

Bydgoszcz Raiders - rekrutacja

Stylowa Bitwa po raz czwarty w APK

Dywany kwiatowe "Dla Leona"

"Kino bez Prądu" na Starym Rynku
Dołącz do MMBydgoszcz.pl i napisz artykuł! Poinformuj nas, co się dzieje w mieście. Pochwal się swoimi zdjęciami, komentuj wpisy i załóż własnego bloga!
» dodaj artykuł
» dodaj zdjęcia
» dodaj wydarzenie
» dodaj wpis do bloga
Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!