Sparing: Zawisza Bydgoszcz - Olimpia Grudziądz 1:1

(FIAŁ), (DARK), (STYK) AIP
Zawisza Bydgoszcz zremisował w sparingu z pierwszoligową Olimpią Grudziądz (1:1). Spotkanie rozegrano na bocznym boisku stadionu w Bydgoszczy.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Najlepszą okazję dla gości miał Maciej Rogalski, który poradził sobie z defensywą Zawiszy, ale uderzył ponad bramką Witana.

W odpowiedzi dwukrotnie na bramkę Olimpii uderzał Sebastian Kamiński. Jego strzały obronił jednak Michał Wróbel. Na początku drugiej połowy, prowadzenie bydgoszczanom dał Sebastian Ziajka, który popisał się precyzyjnym uderzeniem z ok. 20 metrów. Bliski podwyższenia prowadzenia gospodarzy był Kamil Drygas, lecz po jego strzale piłkę wybił Dariusz Kłus. Następnie, znakomitą indywidualną akcją popisał się testowany Denković, którego pochwalił nawet trener Rumak, ale w samej końcówce to Olimpia po przypadkowej akcji doprowadziła do remisu. Piłkę wybijał Ciechanowski, ale zrobił to na tyle niefortunnie, że ta odbiła się od nogi Dariusza Kłusa i przelobowała Witana.

We wtorek, Zawiszę czekają dwa sparingi: z Chojniczanką Chojnice (11.00) i Wisłą Płock (13.30).

Zawisza Bydgoszcz - Olimpia Grudziądz 1:1
Bramki:
Sebastian Ziajka 47 - Dariusz Kłus 86

Zawisza: Andrzej Witan - Jakub Wójcicki (46 Damian Ciechanowski), Arkadiusz Widelski, Luka Marić, Cristian Pulhac (46 Sebastian Ziajka) - Stefan Denković, Kamil Drygas, Iwan Majewskij, Michał Masłowski (65 Maciej Kona), Sebastian Kamiński - Jakub Świerczok (46 Rafael Porcellis)

Olimpia: Michał Wróbel - Bartosz Jaroch, Sebastian Zalepa, Michal Piter-Bućko, Adam Banasiak - Marcin Smoliński, Denis Popović, Igor Szopa, Łukasz Suchocki - Maciej Rogalski, Adam Cieśliński. (II połowa) Marek Szulc (67 Mikołaj Brylewski) - Adrian Bielawski, Michał Łabędzki, Patryk Urbański, Mateusz Gretkowski - Bartosz Wolski, Dariusz Kłus, Tomasz Swędrowski, Skórecki, Robert Szczot (60 Marcin Kaczmarek) - Arkadiusz Aleksander (67 Rafał Babul)

źródło: Gazeta Pomorska