Spółdzielnia walczy z ptakami. Czy słusznie? Spółdzielnia walczy z ptakami. Czy słusznie?

Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa Jedność w zeszłym roku ... (© nadesłane/regioDom)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa Jedność w zeszłym roku otrzymała pierwszą nagrodę przyznawaną przez bydgoski ratusz za działania na rzecz ptaków zasiedlających budynki mieszkalne. – A to, co wyprawia teraz, woła o pomstę do nieba – oburzają się niektórzy mieszkańcy Szwederowa.

Chodzi o budynek przy ul. Ugory 2 na Szwederowie. Jeszcze na początku kwietnia był zasiedlony przez kawki, które są pod ścisłą ochroną i gołębie (objęte częściową ochroną).

Ptaki gnieździły się w dwóch otworach stropodachu budynku. Miesiąc temu spółdzielnia zatkała otwory kratkami. – Te zostały założone w czasie okresu lęgowego obu gatunków – niepokoi się pani Karolina. – Zamknięcie otworów spowodowało zniszczenie siedliska ptaków. Pewnie zostały zniszczone ich lęgi.

Na temat kontrowersyjnego działania spółdzielni przeczytasz więcej w artykule: Wojna spółdzielni z ptakami: czy zgodnie z prawem?

Zobacz też:

Bydgoszcz Raiders - rekrutacja

Stylowa Bitwa po raz czwarty w APK

Dywany kwiatowe "Dla Leona"

"Kino bez Prądu" na Starym Rynku
Dołącz do MMBydgoszcz.pl i napisz artykuł! Poinformuj nas, co się dzieje w mieście. Pochwal się swoimi zdjęciami, komentuj wpisy i załóż własnego bloga!
» dodaj artykuł
» dodaj zdjęcia
» dodaj wydarzenie
» dodaj wpis do bloga
Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!