Jedną z najbardziej niebezpiecznych ulic w Bydgoszczy jest Nakielska Jedną z najbardziej niebezpiecznych ulic w Bydgoszczy jest Nakielska

Jedną z najbardziej niebezpiecznych ulic w Bydgoszczy jest Nakielska. (© Tomek Czachorowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zwiększyła się liczba wypadków drogowych na zebrach w mieście. O prawa pieszych upomina się stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych.

Wrzesień 2016 r. Na wysokości skrzyżowania ul. Nakielskiej z Chłopickiego na przejściu dla pieszych kierowca twingo śmiertelnie potrąca 68-latka. Dwa miesiące później, ta sama ulica w pobliżu posesji nr 120: na pasach pod kołami skody ginie 34-latek. Grudzień, ul. Ogińskiego - 77-letni kierowca wjeżdża na czerwonym świetle na przejście dla pieszych. Ginie 6-letni chłopiec.
Do niebezpiecznych sytuacji najczęściej dochodzi na ulicach: Fordońskiej, Wyszyńskiego, Grunwaldzkiej, Jagiellońskiej czy Nakielskiej.

- Wielu tragedii można by uniknąć, gdyby użytkownicy dróg zachowali rozwagę - mówi podkomisarz Przemysław Słomski z biura prasowego KWP w Bydgoszczy. O prawa pieszych chce walczyć istniejące od niedawna Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych. - Projektujący drogi w mieście nie dostrzegają wszystkich potrzeb pieszych - mówi Paweł Górny. - Przykładowo ul. Nakielska na odcinkach, gdzie są przejścia bez sygnalizacji świetlnej, mogłaby mieć zwężone pasy ruchu. Kierowcy musieliby zwolnić. Poza tym niektóre przejścia są zbyt słabo oświetlone. Tak jest np. na Kamiennej na wysokości ul. Lelewela i Mierosławskiego. Surowsze kary dla kierowców nie wystarczają. Trzeba szukać innych rozwiązań. Można np. budować przejścia dla pieszych na wyniesieniu lub montować progi zwalniające.

> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<">>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<

Drogowcy twierdzą, że robią, co mogą. - Na Nakielskiej w pobliżu przejść bez sygnalizacji w jezdni zamontowano pulsujące światła. Są tam też znaki informujące o przejściu dla pieszych i pulsacyjne, pomarańczowe światła stroboskopowe - mówi Krzysztof Kosiedowski, rzecznik ZDMiKP. - Podobnie jest na ul. Jagiellońskiej przy Pałacu Młodzieży. Użytkownicy dróg nie zawsze stosują się do oznakowania.


Pogoda na dzień (09.02.2017) | KUJAWSKO-POMORSKIE
Źródło: TVN Meteo Active/x-news

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!