Stal Stalowa Wola - Zawisza Bydgoszcz [zapis relacji na żywo]

FIAŁ
Filip Kowalkowski
W meczu, którego stawką był awans do ćwierćfinału Pucharu Polski, Zawisza Bydgoszcz pokonał na wyjeździe Stal Stalową Wolę 2:1.

Stal Stalowa Wola - Zawisza Bydgoszcz 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Mica 28. - asysta Kona, 0:2 Drygas 48. - asysta Mica, 1:2 Jabłoński 80. - bez asysty,
Czerwona kartka: Mikołajczak (Stal/89. - druga żółta kartka).

STAL (trener Jaromir Wieprzęć): Wietecha - Bartkiewicz, Kachniarz, Bogacz, Kowalski - Jagiełło (46. Giel), Łanucha (70. Jabłoński) - Oziębała, Mistrzyk, Mikołajczak - Przezak (46. Płonka).
Żółte kartki: Mikołajczak, Giel.

ZAWISZA (trener Daniel Osiński): Węglarz - Smektała, Stawarczyk, Nykiel, Wełnicki - Drygas - Kamiński, Kona (81. Cywiński), Mica (59. Patejuk), Łukowski - Lewicki (64. Alaverdashvili).
Żółte kartki: Kamiński, Lewicki, Smektała.

Sędziuje: Mateusz Złotnicki (Lublin), asystenci: Kamil Wójcik, Andrzej Zbytniewski, techniczny: Łukasz Woliński. Obserwator PZPN: Andrzej Należnik.

Ławka rezerwowych
Stal: Zacharski, Jabłoński, Stelmach, Siudak, Płonka, Giel, Kołodziej
Zawisza: Sapela, Mazalon, Cywiński, Alaverdashvili, Patejuk, Gajewski, Ciechanowski.

II POŁOWA
90+4' Koniec meczu, Zawisza w ćwierćfinale Pucharu Polski.
90' Cztery minuty doliczone. Drygas bardzo niecelnie uderzył z wolnego.
89' Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Radosława Mikołajczaka, Stal kończy mecz w dziesiątkę.
84' Wzmógł się doping kibiców na trybunach stadionu w Stalowej Woli, gospodarze dążą do strzelenia gola wyrównującego.
80' 1:2!! Gol kontaktowy dla Stali, którego autorem był Dawid Jabłoński. Co prawda Nykiel wybił piłkę, ale już za linią bramkową, arbiter wskazał na środek boiska.
78' Bardzo dobra akcja miejscowych, dogranie piłki poza pole karne, gdzie minimalnie niecelnym strzałem na bramkę Węglarza popisał się Mikołajczak.
76' Niecelnie główkował Alaverdashvili.
74' Niedokładne dośrodkowanie piłki przez Kamińskiego.
69' Rzut wolny bezpośredni dla bydgoszczan, strzał Kony zablokowany.
64' Druga zmiana w Zawiszy - wszedł Alaverdashvili.
56' Lewicki nie wykorzystał doskonałej okazji do strzelenia trzeciego gola.
51' Ładna akcja gospodarzy, strzał Płonki obronił Węglarz.
48' 0:2!! Podawał Mica i strzałem z pierwszej piłki Drygas skierował ją do siatki.
46' Początek drugiej połowy.

I POŁOWA
45+2' Koniec pierwszej części spotkania.
45' Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.
44' Węglarz wyszedł z bramki i uprzedził zawodnika Stali. Piłka nadal dla zawodników gospodarzy, zablokowany strzał Oziębały.
41' Cezak trafił obok bramki Węglarza.
35' Jeszcze jedna centra bydgoszczan, strzał Nykiela obronił bramkarz Stali. Będzie rzut rożny dla Zawiszy.
35' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, obok bramki główkował Lewicki.
34' Brak dokładności ze strony Stali.
31' Płaski strzał z dystansu Drygasa, piłkę spokojnie złapał Wietecha.
28' 0:1!! Kapitalne podanie Kony i Mica bardzo precyzyjnym strzałem skierował ją do siatki. Zawisza objął prowadzenie.
27' Po dośrodkowaniu z rożnego, zakotłowało się w polu karnym Węglarza, akcja zakończona mocnym i niecelnym strzałem Kachniarza.
26' Kapitalne prostopadłe podanie Mikołajczaka do Oziębały i dopiero wślizg Nawotczyńskiego sprawił, że piłka została wybita na rzut rożny.
25' Łanucha za mocno zagrywał piłkę na lewą stronę boiska do Mikołajczaka.
19' Płaski strzał Miki z rzutu wolnego jednak zbyt lekki, by mógł zaskoczyć Wietechę.
17' Mica otrzymał świetne podanie od Lewickiego, oddał strzał na bramkę Stali, jednak piłkę z linii bramkowej wybili obrońcy gospodarzy.
16' Niecelny strzał gospodarzy na bramkę Węglarza.
14' Po dośrodkowaniu Łukowskiego, Drygas nie sięgnął piłki i nie zdołał oddać strzału na bramkę gospodarzy.
11' Mikołajczak próbował zagrywać piłkę w kierunku pola karnego, do Oziębały, futbolówka wybita przez defensorów Zawiszy.
9' Po drugiej stronie boiska, dośrodkowanie z lewej strony w stronę pola karnego, piłka wyłapana przez Węglarza.
9' Ponownie groźnie pod bramką Wietechy, bramkarz Stali odbił piłkę po tym, jak z woleja uderzał Mica.
7' Łukowski próbował z lewej strony zagrać piłkę do Miki, jednak wybili ją defensorzy Stali.
5' Dobra akcja bydgoszczan, próbował prawą stroną zaatakować Kamiński, jednak nie zdołał akcji sfinalizować strzałem na bramkę. Piłka w rękach bramkarza Stali.
1' Pierwszy gwizdek sędziego Złotnickiego, zaczęli od środka grający w białych koszulkach bydgoszczanie. Gospodarze w swoich zielonych strojach.