Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa z Dziecięcym Graffiti

Redakcja
Wydarzenie integracyjne odbędzie się w niedzielę, 23 marca, w klubie „Awangarda” przy ul. Stary Port 21 w Bydgoszczy.

Wydarzenie odbywać się będzie w godz. 14.00-18.00. Plan imprezy:  

-13.45 – wejście

-14.00 – rozpoczęcie imprezy, prezentacje filmów, panel dyskusyjny

-15.00 – blok zabawowo medialny- sesja zdjęciowa

-warsztaty medialne – praca z kamerą – wywiady,    - prezentacja sprzętu militarnego – grupa LOK Wataha

-salon piękności – fryzury, paznokietki i inne atrakcje 

- gry i zabawy

-15.45 – występ grupy tanecznej „Amadeo”

-16.00 – Terapia Śmiechem - Fundacja Dr Clown Oddział Bydgoszcz

-16.45 – Olimpiady Specjalne – prezentacja zawodników i dyscyplin

-17.00 – SKARPETKOWA PIZZA i słodka niespodzianka

-18.00 – zakończenie imprezy

Ze względów na ograniczenia lokalowe związane z możliwością przyjęcia określonej ilości osób organizatorzy musieli ograniczyć liczbę uczestników poprzez zapisy. Impreza jest przygotowana dla osób niepełnosprawnych z zespołem Downa w każdym wieku – swój udział potwierdziły już maluszki poprzez młodzież do osób starszych np. Kasia mająca 53 lata! Na chwilę obecną ze względu na duże zainteresowanie imprezą nie ma wolnych miejsc - lista uczestników jest zamknięta! Organizatorem Integracyjnej Imprezy pn. „ Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa z Dziecięcym Graffiti” jest Inicjatywa Dziecięce Graffiti.

"Skarpetkowa pizza"

Kolejna akcja społeczna „Dziecięcego Graffiti”, budująca wrażliwość i akceptację na problemy osób niepełnosprawnych, skierowana tym razem do właścicieli restauracji – pizzerii, którzy w ramach akcji charytatywnej w ten sposób pomagają w radosnym przeżyciu Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa poprzez nieodpłatne dostarczenie pizzy uczestnikom imprezy. Z większości pizzerii w Bydgoszczy w jednym czasie tzn. na godz. 17.00, do klubu „Awangarda” zostanie dostarczona pizza, która ma być niespodzianką dla uczestników imprezy. Wolontariusze z listą zadeklarowanych lokali, które wyraziły chęć udziału w akcji „Skarpetkowa Pizza” będą czekali na dostarczenie wszystkich zamówień, po czym rozczęstują ją wśród uczestników imprezy. Dlaczego „Skarpetkowa Pizza”?  Poprzez nadanie akcji nazwy „Skarpetkowa Pizza” organizatorzy próbują sprowokować do rozwiązania tej drobnej zagadki. Rozwiązanie jest bardzo proste – wpisane w logo Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa – kolorowe skarpetki ubrane nie do pary w dniu 21 marca (u nas z racji przesunięcia imprezy 23 marca) mają symbolizować solidarność z osobami z zespołem Downa i ich akceptację. Tak więc każdy właściciel pizzerii, który przystąpił do akcji „Skarpetkowa Pizza”, oprócz hojności pokazał, że akceptuje osoby z zespołem Downa. Ten przykład w prosty sposób daje wskazówkę, że nie trzeba się nas bać, tylko podać rękę.

Hymn Osób Niepełnosprawnych z Zespołem Downa – „Zbudujemy lepszy świat”

Akceptacja osób z zespołem Downa może odbywać się też poprzez muzykę. Utwór pt. „Zbudujemy lepszy świat”, został skomponowany z myślą o osobach niepełnosprawnych z zespołem Downa na Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – 2013. Zamysłem powstania tej piosenki jest dotarcie do różnych grup społecznych przez cały rok, Tak jak założenie kolorowych skarpetek nie do pary w dniu święta naszych dzieci tj 21 marca jest symbolem solidarność i otwarcie na problemy osób z zespołem Downa, tak poprzez słuchanie tego utworu w pozostałe dni roku przybliży nas do zrozumienia i zaakceptowania środowiska osób z zespołem Downa w społeczeństwie.

 

Wypadek na drodze krajowej nr 25

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa z Dziecięcym Graffiti - Warszawa Nasze Miasto

Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto