Perspektywy publikują najnowszy ranking szkół ponadgimnazjalnych. Trzecie miejsce wśród techników w kraju zajął bydgoski "Elektronik". Szkoła utrzymuje dobrą tendencję od kilku lat.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Ranking Perspektyw to bardzo dobra wizytówka dla Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy, którego technikum od początku prowadzenia zestawienia tego typu szkół utrzymuje się w czołówce.

"To zobowiązuje i dlatego z wielką niecierpliwością oczekiwaliśmy tegorocznych wyników. Ranking jest opracowywany wyłącznie o obiektywne kryteria" - podaje szkoła chwaląc się sukcesem na swojej stronie. Poszczególnym kryteriom przydzielono następujące wagi procentowe: sukcesy w olimpiadach 20%, matura - przedmioty obowiązkowe 25%, matura - przedmioty dodatkowe 25%, wyniki egzaminów zawodowych 30%.

W kolejnych latach bydgoskie technikum zajmowało 5, 4, 3 i 4 miejsce. W tym roku szkoła wraca na podium. Pierwszą lokatę w zestawieniu techników zajęło Technikum Zawodowe nr 7 w ZSE-M w Nowym Sączu, a drugą pozycję Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie.

W klasyfikacji liceów ogólnokształcących zwycięża XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Warszawie. Jedyną szkołą z regionu w pierwszej "10" jest Liceum Akademickie UMK w Toruniu (4. miejsce). Na 29. miejscu znalazło się VI LO w Bydgoszczy.
Gratulujemy szkole, jej pracownikom i uczniom!

Wiadomości

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Absolwent i belfer Ryszard (gość)

Moi koledzy nadal pracują w tej szkole i z częstych rozmów z nimi dowiaduję się, że ci z uczniów, którym zależy na wiedzy mogą "spełnić się" w tej szkole. Natomiast ci, którzy nie mają zapału i motywacji, lecz tylko patrzą jak wykorzystać "regulamin praw ucznia" aby się obijać pasuję do opinii p. Janusza Kuciapy. Nawet najlepsza szkoła nie zrobi z nieuka i obiboka fachowca (jeśli jest dostatecznie zdolny, to będzie się ślizgał). do tego potrzebna jest determinacja w zdobywaniu wiedzy. Podsumowując: Elektronik w Bydgoszczy daje szansę na zdobycie rzetelnej wiedzy i umiejętności praktycznych tylko tym, którzy tego pragną. Sprytny obibok się prześlizgnie, a tylko "tuman" polegnie. Winne jest temu "reformowanie" systemu oświatowego, "regulamin praw ucznia" i temu podobne wynalazki. W szkole podstawowej nie raz dostałem linijką po łapach za jakieś wykroczenia. W Technikum Elektronicznym miewałem problemy z powodu zbyt długich włosów Czy (natychmiastowa wizyta u fryzjera) , nie przyszytej tarczy szkolnej. Czy to było złe. Dyscyplina w sprawach formalnych budowała w nas dyscyplinę i poczucie obowiązku w sprawach nauki. Podsumowując: jeśli absolwent Elektronika napisze w CV, że jego pasją jest elektronika, to warto z nim gadać. Jeśli w sekcji dot. zainteresowań nie wymieni elektroniki, to należy go bardzo dokładnie "prześwietlić".

Absolwent i belfer Ryszard (gość)

Jestem absolwentem Elektronika z roku "78. Po studiach przez 10 lat uczyłem w tej szkole przedmiotów zawodowych i praktycznej nauki zawodu (warsztaty i pracownie). W tym czasie poziom był wyśrubowany. Do dzisiaj spotykam się z moimi uczniami, którzy są cenionymi fachowcami. Szkoła nauczyła nas myśleć i pozyskiwać wiedzę z różnych źródeł.

Janusz Kuciapa (gość)

elektronik. Mam do czynienia z tymi ludzmi na rynku pracy, jako ze prowadze serwis. skoro ta szkola jest jedna z lepszych w polsce, to az strach sie bac kto wychodzi z technikum z Inowroclawia, Suwałk czy Wałbrzycha.
Albo po liceum z Nakła czy Chojnic.
Może i ludzie po elektroniku znają matmę, jezyk polski, ale ekektronikami sa zadnymi. zero przygotowania do zawodu.

Jank (gość)

Panie Januszku. chyba ktoś panu kiedyś wielką przykrość zrobił, że wypisuje pan takie brednie. Aż sie nie chce dyskutować. A pan jest Elektronikiem po jakiej szkole?