„The Brain. Genialny Umysł” to jedyny program w Polsce ukazujący siłę i zdolności ludzkiego mózgu.

Bohaterami każdego odcinka są zwykli ludzie: dorośli i dzieci, których zdolności umysłowe wykraczają poza wszelkie wyobrażalne standardy.

Wyzwanie: tatuaże
W najbliższym odcinku zobaczymy m.in. 30-letnią Martynę Cikowską, która ćwiczy pamięć od 12. roku życia! Kiedy została mamą postanowiła zmienić swoje życie i założyć własną działalność jako trener technik pamięciowych. Poza treningiem swoich umiejętności, trenuje także sportowo – uprawa tenis, biegi i sztuki walki. Uwielbia słuchać muzyki, klasycznej, filmowej i gra na fortepianie!

W wyzwaniu, będzie musiała wykorzystać właśnie siłę swojej pamięci. W studiu zobaczy 50 wytatuowanych osób z przypisanymi numerami od 1 do 50. W pierwszym etapie Martyna będzie musiała zapamiętać płeć każdej z osób, podać jej numer oraz dokładnie opisać co przedstawia tatuaż i gdzie się znajduje. W drugim - wskazana zostanie jedna część ciała. Martyna będzie musiała wymienić numery wszystkich osób, które mają tatuaż w danym miejscu, określić ich płeć oraz opisać co przedstawiają tatuaże.

Wyzwanie: mosty

Drugą uczestniczką z Wrocławia będzie 12 – letnia Matylda Orłowska, która również ma niezwykłą pamięć, którą wykorzystuje głównie do uczenia się do sprawdzianów i kartkówek. Matylda w studio zobaczy dwa podwieszane mosty składające się łącznie z 80 szczebli w dwóch kolorach – żółtym i czerwonym. Szczeble w jednym z kolorów stanowią pułapkę – wejście na nie uruchamia zapadnię. Matylda będzie miała za zadanie zapamiętać sekwencję kolorów, a następnie nawigować bliską osobę po szczeblach w wyznaczonym kolorze.

Wyzwanie: Puzzle

W najbliższym odcinku swoje umiejętności zaprezentuje też 36-letnia Agnieszka Kołodziej z Bolesławca. Agnieszka jest wielką fanką puzzli, które były w jej życiu chyba os zawsze. Puzzle uczą ją przede wszystkim cierpliwości i spostrzegawczości, relaksuje się przy ich układaniu. Na co dzień ta umiejętność pomaga jej np. w pakowaniu rzeczy do bagażnika. Puzzle układa od listopada do lutego, jest to jej „pasja zimowa”. Jej drugą wielką pasją jest żużel. Jak to często bywa w jej życiu, trafiła zupełnie przypadkiem na mecz żużlowy. Gdy była u znajomego, zauważyła tłumy idące na mecz i poprosiła kolegę, by poszli zobaczyć co to takiego. I tak na mecze chodzi już od ośmiu lat.

Zadanie Agnieszki będzie polegało właśnie na układaniu puzzli. Będzie miała do ułożenia gigantyczne puzzle składające się z aż 15 000 elementów! Układanka nie będzie jednak kompletna. Osoba z publiczności wylosuje trzy spośród pięciuset brakujących puzzli, które znajdują się w szklanej kuli.
Zadaniem Agnieszki będzie dopasowanie wylosowanych puzzli do częściowo ułożonego obrazu. Każdy element pasuje tylko w jedno miejsce. Wyzwanie zostanie zaliczone, jeśli wszystkie trzy elementy trafią w odpowiednie miejsce układanki

Wyzwanie: Potęgowanie

W najbliższym odcinku zobaczymy również Daniela Chudeckiego z Warszawy, który podejmie wyzwanie matematyczne. Daniel interesuję się przede wszystkim speedcubingiem - czyli układaniem kostki rubika na czas – Daniel robi to z zamkniętymi oczami i w tej kategorii ma medale mistrzostw Polski.

Daniel zmierzy się z wyzwaniem matematycznym. Będzie musiał wykonać w pamięci trzy skomplikowane działania na potęgach. Wskazane losowo trzy liczby, będzie musiał podnieść do wskazanych potęg. Wyniki tych działań zapisze na tablicach. Zadanie będzie wykonywał pod presją czasu. Na jego wykonanie ma cztery minuty. Wyzwanie zostanie zaliczone, jeśli Daniel nie popełni błędu w żadnym z trzech działań.

Wyzwanie: Geografia
W 3. odcinku zobaczymy chyba najmłodszego uczestnika teleturnieju – 8-letniego Marcina Przytockiego z Goczałkowa.
Głównym zainteresowaniem Marcina są geografia oraz topografia świata. Swoją umiejętność doskonali dopiero od roku, czyli od momentu gdy odkrył łatwość zapamiętywania informacji grając w quizy geograficzne. W powiększaniu jego wiedzy pomaga mu Internet oraz książki. Bliscy mówią o nim, że jest bardzo mądry jak na swój wiek. Często odwiedza boisko szkolne ponieważ jest wielkim fanem piłki nożnej. Marcin lubi czytać gazety sportowe oraz grać na komputerze. Jego słabością, jak sam mówi, jest wrażliwość. W przyszłości chce zostać piłkarzem.

Wyzwanie Marcina będzie oczywiście związane z geografią. W studiu wyświetlone zostaną schematyczne mapy miast z całego świata. Zadanie będzie podzielone na trzy etapy.
W pierwszym – Marcin zobaczy losowo wybrane miasto, w którym można podróżować metrem, w drugim – miasto portowe, a w trzecim – miasto z lotniskiem. Marcin będzie musiał wskazać kontynenty i kraje, w których leżą poszczególne miasta oraz podać ich nazwy. Wyzwanie zostanie zaliczone, jeśli Marcin bezbłędnie poda informacje dotyczące trzech map.

Kto zaliczy wyzwanie? Przekonacie się już w najbliższy wtorek, na antenie Polsatu o godz. 20.00

ReZigiusz, nowy juror programu „The Brain. Genialny Umysł” nie boi się wyzwań. Młody youtuber zawsze jeśli może poddaje się eksperymentom. Tym razem liczenie w głowie większych cyfr niż 2x2?
Jak mu poszło? Oglądajcie „The Brain. Genialny Umysł” już dziś o godzinie 20:05 w Telewizji Polsat!Hallo

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!