Joanna Daleszczyk z Dargfilu Tomaszów Mazowiecki chce zasilić barwy beniaminka z Bydgoszczy. Występuje w linii obrony i może być silnym wzmocnieniem zespołu. Jest jednak małe "ale".

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Joanna Daleszczyk z Dargfilu Tomaszów Mazowiecki chce zasilić barwy beniaminka z Bydgoszczy. Występuje w linii obrony i może być silnym wzmocnieniem zespołu. Jest jednak małe "ale".

Po roku przerwy drużyna KKP Golden Goal awansowała do I ligi. Najpierw po wygraniu grupy kujawsko-pomorskiej II ligi, bydgoszczanki zakwalifikowały się do barażów o zaplecze ekstraklasy. Jednak na tym etapie uległy Victorii Sianów (wyjazd) 2:4 i 1:4.

Tymczasem PZPN od tego sezonu podjął decyzję o powiększeniu I ligi i podzielił ją na dwie grupy: północną i południową.

W ten oto sposób dla KKP Golden Goal nadarzyła się kolejna okazja awansu. Bydgoszczanki wykorzystały tę szansę i w dodatkowym spotkaniu na neutralnym terenie, na stadionie w Koninie, wygrały z AZS Zielona Góra 2:0.

Ale co dalej? Brakuje finansowych środków na pokrycie podstawowych potrzeb piłkarek, które pozwoliłyby utrzymać się zespołowi na zapleczu ekstraklasy.

- Jesteśmy po rozmowach z zastępcą prezydenta Bydgoszczy Maciejem Grześkowiakiem i Urząd Miasta zaoferował nam przekazać w dwóch transzach pieniądze, które pokryłyby czterdzieści procent wydatków - informuje "Express" Szymon Kowalik, kierownik zespołu.

Ponadto, pozyskano kilku sponsorów. Firmami wspierającymi są: Golden Goal, SKOK, Nike, HN Nowak i Saler Polska.

- Podpisaliśmy umowę z Wyższą Szkołą Gospodarki, dzięki której dwie nasze zawodniczki, Natalia Sieradzka i Joanna Daleszczyk, będą studiowały - dodaje Kowalik.

Od nowego sezonu zespół zasilą: Gabriela Sass z Bałaganów Łubianka, Ewelina Balcewicz z Lidera Włocławek i napastniczka Magdalena Siekierska z Tęczy Osiek.

- Chęć występu w naszych barwach zgłosiła także rutynowana piłkarka z Dargfilu Tomaszów Mazowiecki Joanna Daleszczyk. Pragnie dalej się uczyć, tymczasem działacze z Tomaszowa zarządali od nas kwoty 15 tysięcy złotych. Skąd mamy wziąć te pieniądze? - zastanawia się Szymon Kowalik.

Jest jeszcze jedno zmartwienie. Od 1 sierpnia, na stadionie ZM TKKF, odbywa się modernizacja głównej płyty i od tego czasu piłkarkom przyszło przygotowywać się do inauguracyjnego meczu I ligi z boku... za bramkami.

- Naprawa płyty potrwa do piątku, a my robimy co możemy. Aby dobrze przygotować się do sezonu korzystamy również z boiska w Dąbrowie Chełmińskiej - kończy kierownik bydgoskiej drużyny.

W czasie przygotowań KKP Golden Goal rozegrał kilka sparingowych spotkań, z których wyszedł zwycięsko. Rozgromił Zespół Szkół Gimnazjalnych Serock 11:1, następnie AZS UW Warszawa 6:0 i wygrał z drugoligowym stołecznym Sempem 2:1. W meczach wyróżniły się: bramkostrzelna Magdalena Siekierska, cała linia pomocy oraz... Joanna Daleszczyk.

Pierwsze spotkanie bydgoszczanki rozegrają w najbliższą sobotę, u siebie z Ostrovią Ostrówek.

I liga kobiet, gr. północna

Mecze bydoszczanek


Mecze u siebie (ul. Słowiańska 7):

  • 22.08., sobota, godz. 16.00 - z Ostrovią Ostrówek
  • 27.09., niedziela, godz. 13.00 - z Victorią Sianów
  • 04.10., niedziela, godz. 15.00 - ze Stilonem Gorzów
  • 17.10., sobota, godz. 13.00 - z Medykiem II Konin
Mecze wyjazdowe:

  • 30.08. z Gryfem Szczecin, 12.09. z Olimpią Szczecin, 10.10. z Kolejarzem Łódź, 07.11. z Poznaniakiem Poznań.
  • 05.09. - KKP G0lden Goal pauzuje


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!