Tucholanka Tuchola i Fuks Wielowicz zakończyły sezon piłki nożnej III ligi kobiet wygraną i remisem

Piotr Pubanz
Fragment meczu w Tucholi
Fragment meczu w Tucholi Piotr Pubanz
PIŁKA NOŻNA Wygraną „Senatorek” z rezerwami KKP i niespodziewanym remisem „Fuksiarek” z mocnym Startem Pruszcz zakończył się sezon 2017/2018 w III lidze kobiet. Tucholanki zakończyły ligę na szóstym, a piłkarki z Wielowicza na dziewiątym miejscu.

Wyniki 26. kolejki

FUKS WIELOWICZ - START PRUSZCZ 3:3 (0:3) Bramki: Marta Barton (45), Anita Brzykcy (52), Nicole Nowak (80+1) – Paulina Karczewska 2 (29, 30), Angelika Szkudlarek (21). FUKS: Łoposiewicz, Krępeć, Brzykcy, Dolatowska (41. Jasiek), N.Drzewiecka, Pacek (57. Kryza), Krupa (41. Oźmińska), Kozicka (41. Nowak), Batke, Barton, P.Drzewiecka (41. Chylewska).

Pierwsza połowa meczu w Szynwałdzie przebiegała zdecydowanie pod dyktando faworyta z Pruszcza. Piłkarki Startu strzeliły 3 gole oraz przestrzeliły „jedenastkę”. W przerwie gospodarze przeprowadzili aż 5 zmian i od razu gra zaczęła wyglądać inaczej. Uspokojone wysokim prowadzeniem zawodniczki z Pruszcza zaczęły grać nonszalancko, co od razu wykorzystały miejscowe. Barton i Brzykcy dość szybko doprowadziły do kontaktu i na boisku zrobiło się ciekawiej. Ambitne podopieczne Marka Grabowskiego grały do końca i w doliczonym czasie gry niezawodna Nowak doprowadziła do remisu.

TUCHOLANKA TUCHOLA - KKP II BYDGOSZCZ 4:2 (2:0) Bramki: Anna Kamińska 2 (24, 29), Agata Kaźmierska (49), Monika Michalska (62) – Julia Krupińska (59), Nikola Puczek (74). TUCHOLANKA: Wegner – Kaźmierska, Pałubicka (50. Michalska), Piekarska, Pastwa (77. Zienkiewicz), Murawska, Niemczewska, Lesikowska, Grzempa, Kamińska, Fojut (79. Łyczywek).

„Senatorki” pewnie pokonały rezerwy KKP, z którymi ostatnio szło im wyraźnie pod górkę. Do przerwy dwukrotnie do bramki trafiła niezawodna kapitan Ania Kamińska i miejscowe z dwubramkową przewagą schodziły na przerwę. W drugiej połowie gospodynie zagrały spokojniej, kontrolując sytuację na boisku. Podwyższyły prowadzenie na 3:0 (Kaźmierska), potem straciły gola, na którego od razu odpowiedziały (Michalska). Ostatecznie mecz zakończył się pewną wygraną „Senatorek” 4:2.

WAP Włocławek awansuje do II ligi piłki nożnej kobiet

Wyniki 26. kolejki 3. ligi kobiet

WAP Włocławek - Noteć Inowrocław 1:6 (0:3)
Bramki: Weronika Lewandowska (50) - Ewelina Łożyńska (7, 15, 17, 48), Zuzanna Szczepaniak (65), Weronika Nowicka (71)

Fuks Wielowicz - GOKSiR Start Pruszcz 3:3 (0:3)
Bramki: Marta Barton (45), Anita Brzykcy (52), Nicole Nowak (80+1) - Angelika Szkudlarek (21), Paulina Karczewska (29, 30)

Spójnia Białe Błota - Wda/Strażak Przechowo (Świecie) 6:1 (4:1)
Bramki: Karolina Bietracka 2 (4, 72), Aleksandra Pituła (15), Maja Warchlewska 2 (40, 34), Aleksandra Czerwińska (60) - Natalia Cichoracka (11, samobójcza)

Tucholanka Tuchola - KKP II Bydgoszcz 4:2 (2:0)
Bramki: Anna Kamińska 2 (24, 29), Agata Kaźmierska (49), Monika Michalska (62) - Julia Krupińska (59), Nikola Puczek (74)

Legia Chełmża - Gwiazda II Toruń 3:1 (1:0)
Bramki: Weronika Kapidura (5), Julia Kapidura (63), Julia Rumińska (76) - Ewa Stopińska (74)

Zjednoczeni Piotrków Kujawski - GLKS Osielsko Żołędowo 5:2 (2:1)
Bramki: Izabela Dobrowolska 3 (6, 30, 70), Dominika Kotas 2 (67, 78) - Wiktoria Bogusławska (15), Marta Kryszak (73)

Mustang Wielgie - Unifreeze II Górzno 3:0, walkower

1. WAP Włocławek 26 75 127-22
2. Spójnia Białe Błota 26 64 83-28
3. Mustang Wielgie 26 63 93-23
4. Noteć Inowrocław 26 62 98-31
5. GOKSiR Start Pruszcz 26 49 72-32
6. Tucholanka Tuchola 26 35 70-71
7. KKP II Bydgoszcz 26 32 47-65