Coca Cola Cup Coca Cola Cup

Turniej dla gimnazjalistów - już można zgłaszać chęć uczestnictwa (© nadesłane)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Od 17 lat Coca-Cola organizuje ogólnopolskie turnieje w piłce nożnej dla uczniów. Drużyny gimnazjalistów można zgłaszać od piątku. Przed rokiem do finału dotarła bydgoska drużyna z Gimnazjum nr 57.

Bydgoscy gimnazjaliści mają w czyje ślady pójść po ubiegłorocznym sukcesie młodych piłkarzy z Gimnazjum nr 57, którzy zostali mistrzami regionu i finalistami całego turnieju. Do finału zakwalifikowano 32 drużyny, a najlepszą okazała się zarówno dziewczęca, jak i chłopięca warszawskiego Gimnazjum nr 48. Nagrodą był wyjazd do Rzymu i trening z brazylijskimi szkoleniowcami.

Rok temu w naszym województwie do turnieju zgłosiły się aż 232 drużyny. Jak będzie teraz?

Zapisy na Coca-Cola Cup 2015: od 17 stycznia do 20 lutego

`
Rywalizacja zacznie się od etapu regionalnego, a później przejdzie na wojewódzki. Każda szkoła może zgłosić po jednej drużynie męskiej i żeńskiej. Finał krajowy wyznaczono na 19-20 czerwca.

Ambasadorem turnieju jest Robert Lewandowski: - Dzięki piłce nożnej spotkałem wielu wspaniałych ludzi. Chodzi mi nie tylko o przyjaciół, których poznałem podczas mojej kariery profesjonalnej, ale także chłopaków, z którymi kopałem piłkę na podwórku. Sport to wspaniały sposób na wspólne spędzanie czasu, niezależnie od tego ile mamy lat – mówi piłkarz.

Turniej ma promować aktywność fizyczna i walczyć z otyłością.Co roku w Coca-Cola Cup bierze udział ok. 40 tys. zawodniczek i zawodników. Zgłoszenia można dokonać na cocacolacup.pl


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!