Aresztowanym za kradzieże ciężarówek grozi do 10 lat więzienia Aresztowanym za kradzieże ciężarówek grozi do 10 lat więzienia

Aresztowanym za kradzieże ciężarówek grozi do 10 lat więzienia (© Pixabay)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Bydgoska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie kradzieży dwóch ciągników siodłowych na terenie Niemiec.

Sąd Rejonowy w Bydgoszczy uwzględnił wnioski Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy o zastosowanie tymczasowego aresztowania na trzy miesiące wobec dwóch Polaków podejrzanych o kradzieże dwóch ciągników siodłowych.

Przestępstwa zostały popełnione w dniach 13-14 października w Hanowerze. Jak informuje prokuratura, ciągniki łącznie mają wartość 2 661.700 zł.

- W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że sprawcy dopuścili się zarzuconych im kradzieży po pokonaniu zabezpieczeń fabrycznych zainstalowanych w pojazdach, a następnie uruchomili ich silniki i zgodnie z poczynionymi wcześniej ustaleniami przekazali zestawy pojazdów dwóm innym sprawcom, którzy mieli je dostarczyć do miejsca zbytu na terenie Polski - wyjaśnia prok. Agnieszka Adamska-Okońska.

Konwojentom pojazdów złapanych przez funkcjonariuszy polskiej Policji na gorącym uczynku w bezpośrednim pościgu, przedstawiono już wcześniej zarzuty popełnienia przestępstw. Podejrzanym, z których troje było już uprzednio karanych za czyny przeciwko mieniu, grożą kary od roku do 10 lat więzienia.

Info z Polski - przegląd najważniejszych i najciekawszych informacji z kraju 30.11.2017


DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKUKryminalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!