Tak wygląda projekt, który zachwycił komisję konkursową Tak wygląda projekt, który zachwycił komisję konkursową

Tak wygląda projekt, który zachwycił komisję konkursową. (© Bartosz Bujanowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ścianę budynku przy ulicy Jagiellońskiej 36 ozdobi wyjątkowy mural. Miasto właśnie rozstrzygnęło konkurs na jego projekt.Tematem konkursowej pracy była bydgoska legenda "O Kazimierzu Wielkim i pięknej Bydgoszczy" sięgająca czasów, gdy nad brzegiem Brdy stał gotycki zamek. To właśnie w tamtych odległych czasach król miał spotkać łuczniczkę.

To także może Cię zainteresować! Imprezowy piątek w bydgoskim klubie Kancelaria [zdjęcia]

- Zgodnie z regulaminem konkursu, mural powinien zawierać sens legendy, ale we własnej, oryginalnej interpretacji artysty i przedstawiać ciekawą historię - wyjaśniają w bydgoskim ratuszu. - Kompozycję należało także wpisać w kontekst architektoniczny z wykorzystaniem istniejących elementów architektury.

Jury oceniło 15 prac zgłoszonych przez dziesięć podmiotów. Wczoraj komisja konkursowa jednomyślnie wskazała projekt Bartosza Bujanowskiego. Mural powstanie na ścianie budynku przy ulicy Jagiellońskiej 36, a prace rozpoczną się najpóźniej 7 października. .

Podoba się Wam zwycięski projekt?


Pogoda na dzień (12.09.2017) | KUJAWSKO-POMORSKIE
Źródło: TVN Meteo Active/x-news

TVNWiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!