Wizytacja budowy zakładu termicznego przekształcania odpadów komunalnych była głównym punktem pobytu w Bydgoszczy wiceministra środowiska - Janusza Ostapiuka.

W poniedziałek, 24 marca br., Janusz Ostapiuk–Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska w towarzystwie prezydenta Bydgoszczy–Rafała Bruskiego, zastępcy prezydenta–Grażyny Ciemniak, wicewojewody kujawsko-pomorskiego–Zbigniewa Ostrowskiego oraz przedstawicieli Spółki ProNatura, odwiedził teren budowy powstającej w Bydgoszczy elektrociepłowni.

-Inwestycja w Bydgoszczy, podobnie jak 5 pozostałych tego typu realizowanych w kraju, pokazuje, że Polska goni Europę w zakresie nowoczesnej gospodarki odpadami. Instalacja rozwiązuje problem składowania, będąc jednocześnie źródłem energii-powiedział wiceminister środowiska Janusz Ostapiuk.

-Projekt bydgoski to inwestycja o znaczeniu ponadregionalnym, wpisująca się w krajową strategię gospodarki odpadami. Polska, jako członek Unii Europejskiej, przyjęła zobowiązania w zakresie redukcji ilości składowanych odpadów. Tego celu nie udałoby się osiągnąć bez zaangażowania samorządów, odważnych i odpowiedzialnych decyzji lokalnych władz–dodał wiceminister środowiska.

 


Wiceminister Środowiska na terenie budowy ZTPOK

Czytaj także

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!