Wyniki 6. kolejki A-klasy. Przegrane mecze na szczycie Krajny i Tucholanki [zobacz zdjęcia]

Piotr Pubanz

Jerzy Kanclerz przed turniejem Asy dla Tomasza Golloba.
W meczu na szczycie A-klasy sępoleńska Krajna uległa 2:3 (1:1) Wdzie II/Tor Świecie. Porażka kosztowała krajan utratę prowadzenia w A-klasie kosztem Fali Świekatowo. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego spotkania. Jerzy Kanclerz przed turniejem Asy dla Tomasza Golloba. Piotr Pubanz
Szósta kolejka A-klasy nie była udana dla czołowych regionalnych drużyn z Sępólna i Tucholi. Zarówno Krajna, jak i Tucholanka przegrały swoje mecze na własnym boisku z ekipami z ligowego szczytu.

Trzy punkty zainkasowali z kolei gracze Kamionki i Rawysa. Ci ostatni w szalonej potyczce zwyciężyli w Potulicach Dąb aż 8:3.

Wyniki 6. kolejki KRAJNA SĘPÓLNO - WDA II/TOR ŚWIECIE 2:3 (1:1) Bramki: Artur Dądela, Bartłomiej Burkiewicz. KRAJNA: Bryś – Borowicz, T.Kaczmarek), Cieślik, Kozina (M.Mosek), Piotrowski, K.Mosek, Pastwik, Burkiewicz, Dądela, M.Kaczmarek, Bonk (Mrozik).

Krajna przegrała pierwszy mecz w sezonie, choć po pierwszej połowie nic nie zapowiadało porażki. Oba zespoły od początku pokazały, że potrafią grać w piłkę. Gospodarze objęli prowadzenie i dalej atakowali. Niestety, błąd arbitra spowodował, że rezerwy Wdy, wzmocnione trzema graczami pierwszej drużyny, doprowadziły do wyrównania, chociaż powinien być odgwizdany faul na bramkarzu. Początek drugiej połowy to napór miejscowych, ale brakowało szczęścia pod bramką. Nerwówka w szeregi krajan wdarła się w 68. min., kiedy to goście dość niespodziewanie objęli prowadzenie. Krajna atakowała, ale robiła to zdecydowanie za szybko, nastawiając się na indywidualne pojedynki. W 90. min. kontra gości dała im trzecią bramkę, a w doliczonym czasie gry z wolnego rozmiary porażki zmniejszył Burkiewicz.

KAMIONKA KAMIEŃ - VICTORIA NIEMCZ 2:1 (1:1) Bramki: Tomasz Mrugalski (38), Nikodem Nawrocki (86) – Jakub Winiarski (19). KAMIONKA: Sowiński – Radzio, Tusznio, Karpacz, P.Czapiewski, Strumiłło, Lepak, Mrugalski, Chmarzyński (80. Steinborn), Kobus (75. Spica), Nawrocki (90. Ciepluch).

Victoria postawiła Kamionce twarde warunki, grając nieustępliwie na całej szerokości boiska. Goście objęli prowadzenie, ale jeszcze przed przerwą Mrugalski zdołał wyrównać, a po chwili ujrzał czerwony kartonik i miejscowi całą drugą połowę grali w osłabieniu. Uporczywe ataki przyniosły jednak gola tuż przed końcem meczu, a jego strzelcem był Nawrocki. Goście próbowali zmienić niekorzystny wynik, jednak w bramce kolejny raz znakomicie spisywał się Sowiński,

TUCHOLANKA TUCHOLA - FALA ŚWIEKATOWO 1:3 (0:3) Bramki: Dominik Fierek (78) – Maciej Kwasigroch (25), Wojciech Schroeder (42), Adam Semrau (43). TUCHOLANKA: Wojciechowski – Babiński, Donczyk, Reda, Grabowski (75. B.Kaszczyszyn), Bugaj, Ostrowski, Pędowski (46. Fierek), Górka, P. Kaszczyszyn, Pieczka (65. Budzyński).

Goście ze Świekatowa ponownie okazali się lepsi w Tucholi, zapewniając sobie wygraną już do przerwy. Trzybramkowego prowadzenia nie sposób było roztrwonić, więc w drugiej odsłonie goście skupili się głównie na pilnowaniu wyniku, grając bardzo mądrze w defensywie. Tucholanka zdołała tylko nieco zmniejszyć rozmiary porażki.

DĄB POTULICE - RAWYS RACIĄŻ 3:8 (0:3) Bramki: Kamil Wisiorek 3 – Tobiasz Mocek 3, Bartosz Kowalewski, Dominik Rybacki, Damian Rybacki, Szymon Schreiber, Bartosz Weltrowski.

RAWYS: Dejewski-Senski – Pruszak, P.Wera (70. A.Pril), Mocek, M.Pril (87. D.Pril), Wiligała, A.Wera, Schreiber, Damian Rybacki (81. Weltrowski), Dominik Rybacki (80. Straszewski), Kowalewski.

Kolejny szalony mecz zanotowali na swoim koncie gracze z Raciąża. Tym razem urządzili sobie strzelaninę w Potulicach. Wynik śmiało mógł być dwucyfrowy, ale strzelenie ośmiu goli na wyjeździe to i tak spory wyczyn. Teraz kibice Rawysa ostrzą sobie zęby na Tucholankę, z którą ich pupile zagrają już w najbliższy czwartek.

Pozostałe mecze. Osielsko – Dobrcz 2:4, Victoria K. – Start 1:3, Dąbrowa - Grom 5:2.

1. Fala Świekatowo 6 16 15-4
2. Wda II/Tor Świecie 6 15 14-7
3. Krajna Sępólno 6 13 18-7
4. Tucholanka Tuchola 6 12 15-8
5. Rawys Raciąż 6 10 21-19
6. Kamionka Kamień 6 9 10-11
7. Victoria Niemcz 6 9 15-12
8. LKS Dąbrowa Chełm. 6 9 12-11