Placówka uzyskała zgodę na prowadzenie takiej działalności. Natomiast Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu musi jeszcze poczekać.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Biblioteka Główna Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz Centrum Kultury Fizycznej i Sportu zostały zbudowane przy wsparciu środków unijnych. A w takim przypadku przepisy UE mówią jasno: w 5 lat po otwarciu nie można na nich zarabiać, to znaczy prowadzić działalności komercyjnej.


W bibliotece nie można więc było otworzyć chociażby punktu ksero, baru z przekąskami czy napojami, a basenu CEKFiS udostępniać odpłatnie osobom z zewnątrz.


- Poprzez urząd marszałkowski zwróciliśmy się do unijnych urzędników w Brukseli o możliwość prowadzenia działalności komercyjnej - informuje Małgorzata Jendryczka, rzecznik prasowy UKW. - W przypadku Biblioteki Głównej otrzymaliśmy taką zgodę.


Na początek w gmachu biblioteki staną 4 automaty, z kawą, zimnymi napojami oraz przekąskami. - Docelowo ma tam pojawić się także bufet oraz księgarnia - wyjaśnia Małgorzata Jendryczka.
W zamian za umożliwienie działalności komercyjnej, uczelnia musiała jednak zwrócić VAT - to kwota 28 tysięcy złotych.


Nie ma natomiast zgody na prowadzenie takiej działalności w CKFiS-ie, mimo że UKW też starał się o taką możliwość. - Będziemy musieli więc poczekać jeszcze 3 lata, by zgodnie z prawem z na przykład basen udostępniać nie tylko studentom - dodaje rzecznik.


Anna Stasiewicz

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!