Już niedługo rozpocznie się remont gmachu Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy Już niedługo rozpocznie się remont gmachu Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy

Już niedługo rozpocznie się remont gmachu Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. (© Filip Kowalkowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Bydgoskie Muzeum Okręgowe przy Gdańskiej czeka metamorfoza.

Miasto ogłosiło właśnie przetarg na remont konserwatorski zabytkowego budynku Muzeum Okręgowego przy Gdańskiej 4. Prócz remontu zaplanowano tam także dobudowę nowego fragmentu.

- O wyborze najkorzystniejszej oferty będą decydować cena, gwarancja na roboty budowlane oraz doświadczenie zgłaszających się do przetargu firm - słyszymy w ratuszu.

Cała inwestycja pochłonie 21 milionów złotych, z czego aż 14,5 pochodzi ze środków europejskich. W zabytkowym gmachu znajdzie się wreszcie miejsce na ekspozycję i magazynowanie zbiorów bibliotecznych. Po remoncie w budynku pojawią się między innymi sale konferencyjne, czytelnia oraz pracownie konserwatorskie.

Zakończenie prac planuje się na jesień 2018 roku.

INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju.
W programie między innymi o: skandalu podczas MP w Grudziądzu, szalonym rzucie w przerwie meczu we Włocławku i wypadku z udziałem czołgu w Bydgoszczy.Inwestycje

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!