Zagłębie - Zawisza 1:0

Patryk Trybulec
Sosnowiczanie od zwycięstwa zaczęli nowy sezon w II lidze
Sosnowiczanie od zwycięstwa zaczęli nowy sezon w II lidze fot. Mikołaj Suchan
Przed meczem wiedzieliśmy, że w Zagłębiu występuje jeden zawodnik, który umiejętnościami przewyższa naszą ligę. To właśnie on zrobił dzisiaj różnicę na boisku - powiedział po sobotnim meczu trener Zawiszy Maciej Murawski. Szkoleniowiec gości miał na myśli Marcina Lachowskiego. Faktycznie doświadczony napastnik Zagłębia był wyróżniającym się zawodnikiem, a jego bramka dała gospodarzom 3 punkty.

Popularny "Lacha" popis swoich technicznych umiejętności dał w 26. minucie, ale jego efektowny drybling nie otworzył drogi do bramki Zawiszy. Chwilę później doskonałego podania kapitana nie wykorzystał Marcin Folc. Tymczasem po prawej stronie boiska dorównać Lachowskiemu starał się Vladimir Bednar. I to właśnie za jego sprawą ten pierwszy wpisał się na listę strzelców. Na 3. minuty przed zakończeniem pierwszej połowy Słowak pognał prawym skrzydłem i dokładnie dośrodkował wprost na głowę wbiegającego Lachowskiego, a ten posłał piłkę na dalszy słupek i zaskoczył tym całą defensywę gości.

- Po to człowiek tam biega, żeby wykorzystywać takie sytuacje - w swoim stylu odparł strzelec jedynej bramki meczu. - Zagraliśmy dzisiaj niezłe spotkanie. Szczególnie w kontekście naszego słabego występu w Pucharze Polski - dodał.

Po zmianie stron piłkarze obu drużyn stworzyli już mniej sytuacji, ale to sosnowiczanie dyktowali warunki.

- Pierwszy mecz to zawsze wielka niewiadoma dla trenera. Momentami dziś zagraliśmy przyzwoicie, a Zawisza nie jest łatwym przeciwnikiem. Wygraliśmy bitwę, a wojna dopiero przed nami - zauważył szkoleniowiec Zagłębia, Marek Chojnacki.

Zagłębie Sosnowiec - Zawisza Bydgoszcz 1:0 (1:0)

1:0 Marcin Lachowski (42)

Widzów 3500

Sędziował Leszek Gawron (Mielec)

Zagłębie Bensz - Strojek, Marek, Balul, Pajączkowski - Bednar (81. Skrzypek), Skórski, Mielec, Pietrzak (90. Bielawski) - Lachowski (88. Lilo), Folc (70. Filipowicz).
Zawisza Witan - Stefańczyk, Dąbrowski, Łukaszewski, Wasikowski (78. Cuper), Kanik - Galdino (76. Tarnowski), Okińczyc (76. Szal), Juszkiewicz, Maziarz I, Bojas (46. Ślifirczyk).

POZOSTAŁE WYNIKI 1. KOLEJKI:

Polonia Nowy Tomyśl - Jarota Jarocin 0:5 (0:2). Ruch Zdzieszowice - Bałtyk Gdynia 2:3 (1:0). Chojniczanka Chojnice - Polonia Słubice 1:1 (0:1). Olimpia Grudziądz - Nielba Wągrowiec 3:1 (0:0). Tur Turek - Miedź Legnica 1:3 (1:1). Czarni Żagań - Górnik Wałbrzych przełożony na 4.08.