Zamień odpady na kulturalne wypady Zamień odpady na kulturalne wypady

(© materiał organizatora)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

- Dostaję informacje od ludzi, że już od dawna zbierają odpady - mówi Nina Woderska. 26 maja będzie można je wymienić na bilet. Przed nami lekcja ekologii i segregacji tego, co trafia na śmietnik.

Czytaj też:
» Bydgoski Festiwal Nauki. Zagrają Dubska. Sprawdź program!

Pisaliśmy już o akcji "Zamień odpady na kulturalne wypady", której bydgoską koordynatorką jest Nina Woderska. Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem. Wymiany będzie można dokonać już w najbliższą sobotę.

W międzyczasie pojawiła się dodatkowa pula biletów, kolejne firmy włączyły się w akcję i w sumie jest ich już 16 z Bydgoszczy i 1 z Inowrocławia. - Chcemy, aby każdy wyszedł z biletem. Odzywają się nauczycielki ze szkół i chcą rezerwować bilety dla klas. - mówi Nina Woderska.

Organizatorzy ogólnopolskiego przedsięwzięcia chcą zmienić pojęcie "śmieci" na "odpady", a także uczyć dzieci, jak nadać drugie życie odpadom, np. stworzyć lampę z butelki.

26 maja na Rybim Rynku zostaną rozstawione pojemniki do segregacji odpadów. Od 11.00 do 14.00 lub do wyczerpania biletów będzie można wymienić np. butelki czy baterie na wejściówkę do np. kina. W puli 1000 biletów jest m.in. 50 rodzinnych 4-osobowych do kina "Orzeł". Pojemniki pozostaną na miejscu do 19:00.

Wymianie mają towarzyszyć warsztaty edukacyjne dla małych i dużych.

Przypominamy przelicznik (np. 10 baterii = 1 bilet):

5 sztuk sprzętu elektrycznego małego (świetlówki, suszarki...),
1 sztuka sprzętu elektronicznego dużego (lodówka, telewizor, komputer),
10 butelek lub słoików szklanych,
10 butelek lub kubeczków plastikowych lub 40 sztuk foliówek,
10 puszek aluminiowych po napojach,
10 kartonów po napojach,
10 zużytych baterii,
5 kg makulatury.

Zobacz też:

Bydgoszcz Raiders - rekrutacja

Stylowa Bitwa po raz czwarty w APK

Dywany kwiatowe "Dla Leona"

"Kino bez Prądu" na Starym Rynku
Dołącz do MMBydgoszcz.pl i napisz artykuł! Poinformuj nas, co się dzieje w mieście. Pochwal się swoimi zdjęciami, komentuj wpisy i załóż własnego bloga!
» dodaj artykuł
» dodaj zdjęcia
» dodaj wydarzenie
» dodaj wpis do bloga
Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!