Nowy adres, lepsze warunki, także dla klientów. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przeprowadza się z ulicy Fordońskiej na Toruńską. Dotychczasową siedzibę przy ul.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Nowy adres, lepsze warunki, także dla klientów. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przeprowadza się z ulicy Fordońskiej na Toruńską.


Dotychczasową siedzibę przy ul. Fordońskiej 120 bydgoscy drogowcy dzielili dotąd z Wyższą Szkołą Środowiska. Budynek jest w złym stanie, pękające ściany już kilka lat temu trzeba było ratować stalowymi klamrami. Przed budynkiem brakowało miejsc parkingowych. Właściwie jedyną zaletą starej siedziby ZDMiKP był dogodny dojazd.


Miasto zdecydowało o sprzedaży budynku WSŚ, a pieniądze z tego uzyskane (około 5 mln złotych) przeznaczyć na adaptację dawnego internatu Zespołu Szkół Spożywczych. Będzie on nową siedzibą ZDMiKP. Adres pocztowy to Spokojna 10a, ale bydgoszczanie powinni raczej zapamiętać ten: Toruńska 174.


- Bo dojazd dla naszych klientów będzie właśnie od Toruńskiej. Przygotowujemy dla nich parking na około 30 miejsc i podjazd dla niepełnosprawnych do okienek kasowych. Pracownicy będą wjeżdżali na oddzielny plac postojowy od strony ulicy Spokojnej. W ten sposób jedni i drudzy nie będą sobie zajmować miejsc - mówi Jan Siuda, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.


Na przenosinach skorzystają też pracownicy ZDMiKP. Będą urzędować na większej powierzchni niż dotąd i korzystać z nowej sieci komputerowej, bo z dotychczasową wciąż były kłopoty.


Przeprowadzka ma nastąpić we wrześniu. Nie będzie przerwy w pracy instytucji. Drogowcy spakują się w piątek, w ciągu weekendu zostaną przewiezione ich sprzęty, a w poniedziałek stawią się do pracy już w nowym miejscu.


Ale jeszcze do końca roku przy ulicy Fordońskiej 120 pozostanie punkt sprzedaży biletów. Jednocześnie będzie działał nowy przy Toruńskiej. Drogowcy chcą, aby bydgoszczanie mogli przyzwyczaić się do zmiany adresu. Planują także uruchomić dwa nowe okienka w Fordonie, ale jeszcze nie zapadła decyzja o lokalizacji.


Z centrum do nowej siedziby będzie można dojechać wszystkimi liniami tramwajowymi w kierunku Wyżyn. Najlepiej wysiąść na wysokości "Tesco" i przejść w stronę Spokojnej.


Wyższa Szkoła Środowiska planuje tymczasem remont pozostawionego przez drogowców gmachu. - Szczegóły są właśnie ustalane, jest za wcześnie, aby podawać je do publicznej wiadomości - mówi Katarzyna Kowalczyk z WSŚ.


Czym rządzi zarząd?  • 35 linii autobusowych dziennych, 5 nocnych

  • 8 linii tramwajowych

  • 330 km dróg o nawierzchni utwardzonej, 250 km dróg gruntowych

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!