Zawisza Bydgoszcz - Dolcan Ząbki [zapis relacji na żywo]

Jakub Stykowski
Mecz Zawiszy z Dolcanem to szlagier 12. kolejki I ligi. W Bydgoszczy grały dwie najlepsze drużyny z zaplecza ekstraklasy.

Zawisza Bydgoszcz - Dolcan Ząbki 0:3
Bramki: Tarnowski (35), Świerblewski (36), Mateuszek (87).
ZAWISZA: Węglarz - Nykiel, Stawarczyk, Wełnicki (77. Gajewski), Igumanowić - Kona (57. Panajotow), Drygas - Smektała (61. Łukowski), Mica, Patejuk - Lewicki.
DOLCAN: Kryczka - Jakubik, Wiktorski, Sawala, Petasz - Tarnowski, Matuszek - Kądzior (89. Ligienza), Feruga (79. Gołębiewski), Świerblewski (86. Bajdur)- Sapała.

Koniec meczu. Dolcan wygrał 3:0.
89' - Ligienza za Kądziora.
87' - GOL! Dolcan zdobywa bramkę po kontrze, bydgoszczanie fatalnie zagrali w obronie. Na listę strzelców wpisał się Mateuszek.
86' - Za Świerblewskiego wchodzi Bajdur.
85' - Kądzior uderzył zbyt słabo, by zaskoczyć Węglarza.
83' - Łukowski dobrze wypatrzył Patejuka, ale ten nie zdołał dobiec do jego podania.
81' - Zawiszanie stworzyli sobie dwie okazje do zdobycia bramki, ale znów brakuje im skuteczności.
79' - Za Ferugę wchodzi Gołębiewski.
79' - Niecelny strzał Drygasa.
77' - Za Wełnickiego wchodzi Gajewski.
75' - Zawiszanie w ostatnich minutach grają ambitnie, ale momentami w grze niebiesko-czarnych jest zbyt wiele chaosu.
73' - Świerblewski powstrzymany przez Wełnickiego.
71' - Kontra gości i wywalczony rożny przez Tarnowskiego.
71' - Po rzucie rożnym Kryczka wybił piłkę na kolejny róg.
70' - Łukowski dośrodkowywał z rożnego. Patejuk strzela, będzie jednak kolejny ró
68' - Łukowski zagrał z rzutu wolnego. Drygas niestety minął się z piłką.
67' - Lewicki atakował bramkę rywala, ale został powstrzymany przez Sawalę.
64' - Nieźle zapowiadająca się akcja Zawiszy została zakończona fatalnym strzałem Panajotowa.
61' - Łukowski zmienia Smektałę.
60' - Do wejścia na boisko szykuje się Łukowski.
60' - Patejuk przechwycił piłkę, ale później zagrał w pole karne zupełnie do nikogo.
57' - Panajotow za Konę.
57' - Świerblewski do Tarnowskiego. Tego drugiego przechytrzył Sapela.
56' - Tarnowski zagrał w pole karne. Kądzior strzelił niecelnie.
55' - Prostopadłe podanie Igumanowica w kierunku Lewickiego. Tego uprzedził jednak Kryczka.
54' - Kądzior ukarany żółtą kartką.
50' - Igumanowić strzelił z rzutu wolnego. Kryczka nie miał jednak problemów z interwencją.
47' - Jakubik strzela obok bramki.
46' - Rozpoczęła się druga połowa.

Koniec pierwszej połowy. Dolcan prowadzi 2:0.
45+1' - Kądzior strzela, ale zbyt słabo by zaskoczyć Węglarza.
45' - Jeszcze minuta gry.
44' - Żółta kartka dla Lewickiego.
43' - Indywidualna akcja Smektały zakończona groźnym, ale niecelnym strzałem.
40' - Kapitalny strzał Petasza z rzutu wolnego. Piłka odbiła się jednak od poprzeczki i wyleciała poza boisko.
39' - Na stadionie cisza. Zawisza w takiej sytuacji dawno już nie był.
36' - GOL! Goście prowadzą już 2:0 po trafieniu Świerblewskiego.
35' - GOL! Tarnowski strzela gola dla gości! Fatalny błąd popełnił Stawarczyk.
34' - Dośrodkowywał
33' - Nykiel wywalczył rzut rożny dla Zawiszy.
31' - Żółta kartka dla Drygasa.
30' - Węglarz broni strzał Petasza.
29' - Strzał Smektały zablokowany.
28' - Kona wywalczył piłkę w środku pola, ale Patejuk przegrał później pojedynek z Jakubikiem,
26' - Z rzutu wolnego dośrodkowywał Petasz. Piłka spadła pod nogi Matuszka, ale ten oddał niecelny strzał.
24' - Zagrywał Smektała. Mica został jednak dobrze przypilnowany przez defensorów Dolcanu.
22' - Za faul na Patejuku, Wiktorski ukarany żółtą kartką.
21' - Ciekawie rozwiązany rzut rożny przez gości.
20' - Z rzutu rożnego dośrodkowywał Igumanowić. Niestety, Drygas i Patejuk nie zdołali zamknąć akcji.
17' - Kolejna groźna akcja przyjezdnych. Po zagraniu Kądziora "główkował" Tarnowski.
15' - Drugi rzut rożny dla gości. Stawarczyk wybił piłkę poza pole karne, ale do futbolówki dopadł Kądzior. Oddał strzał z przewrotki, ale Węglarz nie miał problemów z interwencją.
13' - Igumanowić centrował z rzutu wolnego, Kryczka wypiąstkował piłkę poza szesnastkę.
11' - Indywidualna akcja Świerblewskiego zakończona niecelnym strzałem.
10' - Goście egzekwowali rzut rożny. Drygas wybił piłkę poza pole karne.
9' - Gra toczy się głównie przed polem karnym Zawiszy.
6' - Na początku meczu widać, że goście nie zamierzają się tylko bronić.
5' - Niedokładne podanie Mici w pole karne.
4' - Jesteśmy z wami, Zawisza jesteśmy z wami - śpiewają kibice niebiesko-czarnych.
3' - Oba zespoły rozegrały po jednej akcji ofensywnej.
1' - Z kilkuminutowym opóźnieniem o - 15:05 rozpoczął się mecz,
0' - Podajemy rezerwowych. Zawisza: Sapela, Ciechanowski, Gajewski, Łukowski, Panajotow, Mazalon, Kamiński; Dolcan: Humerski, Bajdur, Cesarek, Ligienza, Golębiewski, Krzywicki, Włodarczyk.
0' - Witamy ze stadionu Zawiszy. Początek meczu o 15.