Zawisza Bydgoszcz odpadł w półfinale Pucharu Polski

FIAŁ
Filip Kowalkowski
Na półfinale, piłkarze Zawiszy Bydgoszcz zakończyli swoją przygodę z Pucharem Polski. Bydgoszczanie w rewanżowym meczu przegrali u siebie z Legią Warszawa 1:2.

Losy rywalizacji w tej parze rozstrzygnęły się już dwa tygodnie temu, kiedy to w pierwszym meczu Legia wygrała na własnym boisku 4:0.

ZAWISZA - LEGIA 1:2 (0:1)
Bramki:
Danielak (59) - Nikolić (16), Guilherme (78)
ZAWISZA (trener Zbigniew Smółka): Kowalski - Kamiński, Stawarczyk, Markić, Igumanović - Patejuk (46. Danielak), Drygas ż, Panayotov, Mica (67. Widelski), Smektała - Lewicki (46. Gajewski).

LEGIA (trener Stanisław Czerczesow): Malarz - Broź, Lewczuk ż (51. Guilherme), Rzeźniczak, Brzyski - Bereszyński (68. Kucharczyk), Kopczyński ż, Pazdan, Aleksandrow - Saganowski, Nikolić (72. Prijović).

Sędziował: Hiroyuki Kimura (Japonia).

W zespole Zawiszy nie zagrali Maciej Kona i Jakub Łukowski. Obaj byli szykowani do gry od pierwszych minut, jednak we wtorek, tuż po treningu obaj zawodnicy uczestniczyli w wypadku - zostali potrąceni przez samochód. Obu graczy po badaniach zwolniono do domu, jednak o ich występie nie było mowy. W bramce, miejsce Węglarza zajął Dominik Kowalski.

Legia prowadzenie objęła w 16. minucie. Po stracie Drygasa, piłkę przechwycił Nemanja Nikolić, który także ograł wychodzącego z bramki Kowalskiego i wpakował futbolówkę do siatki. Bramkarz bydgoszczan obronił potem strzały Nikolicia i Bereszyńskiego.

Po przerwie, na placu gry w Zawiszy pojawił się m.in. Danielak. I to on w 59. minucie wykorzystał stratę Guilherme i w sytuacji sam na sam nie dał szans Malarzowi. Chwilę później mógł po raz drugi pokonać bramkarza Legii, jednak po jego strzale gości od straty gola uratował słupek.

Zwycięskiego gola dla Legii na dziesięć minut przed końcem meczu strzelił Guilherme, który popisał się mocnym uderzeniem w dolny róg bramki bydgoszczan.