Zawisza Bydgoszcz - Rozwój Katowice [zapis relacji na żywo]

Jakub Stykowski
Tomasz Czachorowski
Zawisza Bydgoszcz zagrał kiepski mecz, ale to piłkarze Rozwoju wracają do domów bez punktów.

Zawisza Bydgoszcz - Rozwój Katowice 2:1
Bramki: Łukowski (21), Drygas (82) oraz Gałęcki (59).
ZAWISZA: Sapela - Ciechanowski, Nawotczyński, Wełnicki, Igumanowic (75. Smektała)- Drygas - Panajotow (59. Gałęcki), Mica, Łukowski (65. Patejuk), Kamiński - Lewicki.
ROZWÓJ: Soliński - Gonzalez, Kopczyk, Menzel, Winiarczyk, Choleżyński, Gałecki, Tkocz (85. Czerkas), Wróbel, Kun, Kozłowski (72. Gielza).

Koniec meczu.
90' - Żółta kartka dla Drygasa.
88' - Smektała ukarany żółtą kartką.
87' - Z dystansu uderzył Menzel, górą Sapela.
85' - Czerkas za Tkocza.
82' - GOL! Kibice wstali z miejsc, by nagrodzić Kamila Drygasa brawami. Piękna bramka pomocnika Zawiszy.
81'- Zawiszanie egzekwowali pierwszy dziś rzut rożny,
80' - Z rzutu wolnego uderzał Mica, Soliński przerzucił piłkę nad poprzeczką.
76' - Żółta kartki dla Micy.
75' - Smektała zmienia Igumanowica.
73' - Kolejne groźne uderzenie Gałęzkiego. Efektem na razie czwarty rzut rożny dla gości.
72' - Gielza zmienia Kozłowskiego.
70' - Nieudane dośrodkowanie Kamińskiego.
67' - Znów błąd Ciechanowskiego. Akcję rozegrał Winiarczyk, ale Kozłowski nie dołożył nogi.
65' - Patejuk zmienia Łukowskiego.
65' - Gonzales ukarany "żółtkiem".
64' - Do wejścia na boisku szykuje się Patejuk.
63' - Igumanowić dośrodkowywał piłkę z rzutu wolnego. Menzel wybił ją jednak poza szesnastkę.
62' - Grupa kiboli opuszcza stadion.
60' - Kun ukarany żółtą kartką.
59' - Kona zmienia Panajotowa.
59' - GOL! Niestety, Rozwój doprowadza do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Gałęcki.
55' - Niecelny strzał Kamińskiego.
53' - Indywidualna akcja Kuny, który ograł Ciechanowskiego i oddał strzał. Na szczęście dla Zawiszan minimalnie niecelny.
51' - Ponownie strzelał Choleżyński, ale znów zbyt słabo, by zaskoczyć Sapelę.
49' - Choleżyńrski uderzył, ale Sapela nie miał problemów z interwencją.
46' - Rozpoczęła się druga połowa.

Koniec pierwszej połowy. Zawisza prowadzi 1:0.
44'- Żółta kartka dla Łukowskiego.
43' - Najpierw groźnie było pod bramką Rozwoju. Teraz natomiast znów bliski doprowadzenia do wyrównania był Kozłowski.
40' - Gonzalez zagrał w pole karne. Kozłowski jednak skiksował. Gdyby zdecydował się na prostsze rozwiązanie przy strzale byłoby zapewne 1:1.
37' - Gonzales dośrodkowywał zbyt głęboko.
36' - Po rzucie rożnym niepewnie interweniował Sapela, ale ostatecznie oddali zagrożenie od własnej bramki.
34' - Żółta kartka dla Nawotczyńskiego.
30' - Z rzutu wolnego dośrodkowywał Winiarczyk, ale nikt nie zamknął tego dośrodkowania.
29' - Łukowski fauluje Gonzalesa, ale sędzia nie zdecydował się pokazać mu żółtej kartki.
27' - Mecz na razie nie zachwyca.
23' - Kolejna groźna akcja Zawiszy. Po zagraniu z rzutu wolnego Igumanowica bliski podwyższenia prowadzenia Zawiszy był Lewicki.
21' - GOL! Zawisza obejmuje prowadzenie. Gola strzelił Jakub Łukowski.
19'- Kibole śpiewają "piłkarzy pajacyki", a na boisku aktywniejsi są obecnie goście.
16' - Na trybunie B pojawili się kibole Zawiszy. Śpiewają między innymi wulgarną przyśpiewkę o właścicielu klubu.
14' - Po stracie Drygasa goście wyprowadzili kontrę. W jej finalnej fazie Tkocz zagrał wzdłuż bramki, ale nikt nie dołożył nogi.
12' - Z dystansu uderzył Choleżyński, ale posłał piłkę obok bramki.
8' - Zbyt głębokie dośrodkowanie Ciechanowskiego.
5' - Było groźnie pod bramką gości. Mica jednak nie zdołał oddać strzału z około 16. metra, bowiem powstrzymali go obrońcy Rozwoju.
2' - Strzał Mici został zablokowany.
1' - Rozpoczął się mecz Zawisza - Rozwój. Ciekawostką jest fakt, że obserwatorem tego meczu jest Michał Listkiewicz, były szef PZPN.
0' - Trener Osiński ma dziś na ławce do dyspozycji: Węglarza, Cywińskiego, Konę, Gajewskiego, Stawarczyka, Smektałę i Patejuka.
0' - Witamy serdecznie ze stadionu Zawiszy. Początek meczu o godzinie 17. Dziś niebiesko-czarnych poprowadzi Daniel Osiński, bowiem w tygodniu trener Mariusz Rumak rozwiązał kontrakt z klubem.