Zawisza Bydgoszcz - Sandecja Nowy Sącz [zapis relacji na żywo]

Jakub Stykowski
Filip Kowalkowski
Zawisza zagrał w tym tygodniu dwa mecze. W środę przegrał w Bełchatowie, a dziś tylko zremisował z Sandecją Nowy Sącz.

Zawisza Bydgoszcz - Sandecja Nowy Sącz 2:2
Bramki: Lewicki (23), Szufryn (44 - samobójcza) oraz Kasprzak (21), Bartków (82).
ZAWISZA: Sapela - Igumanowić, Nawotczyński, Wełnicki, Nykiel (40. Ciechanowski) - Kona, Drygas - Smektała (61. Kamiński), Panajotow, Łukowski - Lewicki (74. Mica)
SANDECJA: Radliński (29. Kozioł) - Słaby, Szarek, Szufryn, Bartków, Kasprzak, Nather (60. Nowak), Dudzic (71. Aleksander), Małkowski, Ctvrnicek.

Koniec meczu.
88' - Z dystansu uderzył Łukowski, ale zbyt słabo, by zaskoczyć Kozioła.
85' - Łukowski zatrzymuje nieprzepisowo kontrę rywala. Żółta kartka dla zawiszanina.
84' - Smutna atmosfera na stadionie Zawiszy. Teraz niebiesko-czarni próbują atakować, ale niewiele z tego wynika.
82' - GOL! Do wyrównania doprowadził Bartków.
80' - Drygas wybija piłkę z bramki po strzale Aleksandra.
78' - "Główkował" Drygas, ale nie trafił w bramkę.
74' - Mica wchodzi za Lewickiego. W ataku grać będzie teraz Panajotow.
72' - Małkowski uderzył z dystansu, obok bramki.
71' - Aleksander wchodzi za Dudzica. Goście grać będą teraz dwoma pomocnikami.
70' - Ctvrnicek trafia w słupek!
68' - Znów z dystansu uderzał Kasprzak.
67' - Z rzutu wolnego zagrywał Małkowski. Drygas wybił piłkę poza szesnastkę.
63' - Ctvrnicek oszukał Wełnickiego i był bliski strzelenia gola.
61' - Kamiński wchodzi za Smektałę.
60' - Nowak za Nathera,
59' - Z rzutu rożnego dośrodkowywał Łukowski. Lewicki walczył w polu karnym, ale nie wiele wywalczył.
57' - Bydgoszczanie przeprowadzili kontrę. W finalnej fazie strzelał Łukowski, ale oddał niecelny strzał.
57' - Okres nerwowych sytuacji pod bramką Zawiszy.
55' - Bartków strzelił minimalnie obok słupka.
53' - Małkowski chciał wymusić rzut karny. Skończyło się na żółtej kartce dla tego zawodnika.
52' - Igumanowić kiepsko strzelił z rzutu wolnego.
50' - Panajotow ucierpiał po starciu z rywalem. Żółtą kartką ukarany został Szarek.
48' - Baran ukarany żółtą kartką, choć wydawało się, że faulu nie było.
46' - Rozpoczęła się druga połowa.

Koniec pierwszej połowy. Zawisza prowadzi 2:1.
44' - GOL! Kapitalna akcja Zawiszy! Kona przejął piłkę i ruszył kilkanaście metrów, by odegrać na lewą stronę do Łukowskiego. Ten uderzał, piłką odbiła się od Szufryna i wpadła do bramki.
43' - Ciechanowski ukarany żółtą kartką, kiepski początek obrońcy Zawiszy.
40' - Ciechanowski wchodzi za kontuzjowanego Nykiela.
39' - Piłkę wrzucał Igumanowić, piłkę chwycił Kozioł.
38' - Nykiel opatrywany jest przez medyków poza boiskiem.
37' - Spokojniejszy okres, kolejna żółta kartka. Ukarany został Słaby.
33' - Panajotow ukarany żółtą kartką.
31' - Uderzał Kona, dobijać próbował Lewicki, ale oddał kiepski strzał.
29' - Kozioł za Radlińskiego.
28' - Z rzutu wolnego piłkę wrzucał Małkowski. Z dystansu uderzał Kasprzak, ale Sapela obronił jego strzał. Od kilku minut rozgrzewa się drugi bramkarza Sandecji.
27' - Kona ukarany żółtą kartką.
25' - Z dystansu uderzał Małkowski, ale Sapela nie dał się zaskoczyć.
23' - GOL! Mamy wyrównanie. Po zagraniu Łukowskiego gola strzelił Lewicki.
22' - Dośrodkowywał Igumanowić, uderzał Nykiel, ale w zasadzie podał futbolówkę Radlińskiemu.
21' - GOL! Z dystansu uderzył Kasprzak i wyprowadził gości na prowadzenie.
18' - Z 15. metra uderzał Nather. Jego strzał został jednak zablokowany.
17' - Trzeci strzał gości, pierwszy celny. Nather jednak uderzył zbyt słabo, by zaskoczyć Sapelę.
16' - Panatojow wkręcał piłkę w pole karne, ale chwycił ją Radliński.
15' - Płasko dośrodkowywał Nykiel, ale wprost w nogi obrońców Sandecji.
15' - Bydgoszczanie zagapili się i dobrą okazję miał Kasprzak. Na szczęście uprzedził go Sapela.
13' - Kolejne świetne wejście Łukowskiego z lewej strony i dośrodkowanie w pole karne. Lewicki został jednak powstrzymany przez obrońców gości.
11' - Po zagraniu Łukowskiego próbował uderzać Lewicki, ale nieczysto trafił w piłkę.
10' - Tym razem strzał Dudzica z 40. metrów, ale równie niecelny.
8' - Z rzutu wolnego piłkę dośrodkowywał Igumanowić, Ctvrnicek wybił piłkę poza pole karne.
7'- Szufryn fauluje Łukowskiego. Żółta kartka dla gracza Sandecji.
5' - Zawiało nudą. W ciągu ostatniej minuty najczęściej przy piłce byli bramkarze.
4' - Szufryn fauluje Panatojowa na środku boiska.
3' - Z dystansu uderzał Nather. Posłał jednak piłkę nad poprzeczką.
1' - Rozpoczął się mecz Zawisza - Sandecja.
0' - To pierwszy mecz w tym sezonie, który z trybun obejrzy Radosław Osuch, właściciel Zawiszy.
0' - Podajemy rezerwowych graczy obu zespołów: Zawisza: Węglarz, Mica, Ciechanowski, Gajewski, Stawarczyk, Żylski, Kamiński; Sandecja: Kozioł, Danek, Aleksander, Nowak, Sobotka, Szeliga, Tarasenko.
0' - Początek meczu o godzinie 18.