Zawisza Bydgoszcz - Stomil Olsztyn [zapis relacji na żywo]

STYK
Filip Kowalkowski
W meczu piłkarskiej pierwszej ligi Zawisza Bydgoszcz wygrał ze Stomilem Olsztyn.

Zawisza Bydgoszcz - Stomil Olsztyn 3:0
Bramki: Lewicki (44, 81), Patejuk (60).
ZAWISZA: Sapela - Igumanowić, Wełnicki, Stawarczyk, Nykiel - Drygas, Kona (88. Cywiński) - Łukowski (76. Smektała), Mica, Patejuk - Lewicki (85. Gajewski).
STOMIL: Skiba - Bucholc, Czarnecki, Ratajczak (46, Głowacki), Remisz, Głowacki, Nishi (64. Meschia), Szymonowicz, Trzeciakiewicz, Suchocki - Kujawa.

Koniec meczu. Zawisza wygrał 3:0.
88' - Ostatnia zmiana w Zawiszy. Boisko opuszcza Kona, wchodzi Cywiński.
87' - Chałas uderzył zbyt słabo, by zaskoczyć Skibę.
85' - Gajewski za Lewickiego.
83' - Zawiszanie kontrolują przebieg wydarzeń na boisku.
81' - 3:0 dla Zawiszy! Smektała zagrał wzdłuż bramki, a do bramki wpakował ją Lewicki.
80' - Na boisku pojawił się Tomasz Chałas.
78' - Smektała wywalczy rzut rożny dla Zawiszy. Dośrodkowywał Igumanowić, ale nic z tego nie wyszło.
76' - Smektałą zmienia Łukowskiego.
75' - Z rzutu rożnego piłkę wrzucał Łukowski, ale obrońcy Stomilu wybili piłkę.
74' - Drygas huknął z dystansu, ale trafił w Remisza.
72' - Niepilnowany Głowacki nie trafia do bramki, mając przed sobą tylko bramkarza.
71' - Niecelnie z dystansu uderzał Drygas.
69' - Kiepski strzał Mici.
68' - Kujawa oszukał obrońców Zawiszy, ale później oddał niecelny strzał.
68' - Skiba uprzedził Micę.
67' - Łukowski niecelnie strzela z rzutu wolnego.
66' - Trzeciakiewicz fauluje Drygasa w okolic 25.metra.
65' - Meschia wrzucał piłkę z rzutu wolnego. Dygas oddalił zagrożenie od własnej bramki.
64' - Meschia za Nishiego.
60' - GOL! Po rzucie rożnym pięknego gola strzela Patejuk.
59' - Z rzutu wolego futbolówkę wrzucał Igumanowić. Do piłki dopadł Drygas, który oddał strzał. Piłka odbiła się od obrońców i wyszła na róg.
58' - Łukowski chciał minął dwóch rywali. Nie udało się, ale wymusił faul tuż przy linii pola karnego.
54' - Z dystansu niecelnie uderzał Kujawa.
51'- Buchol ukarany żółtą kartką.
49' - Igumanowić zagrał z wolnego. Uderzał Drygas, ale jego strzał obronił Skiba. Dobijał Kona, ale zbyt słabo by zaskoczyć Skibę.
48' - Rajd prawą stroną Patejuka zatrzymany w ostatniej chwili przez obrońcę Stomilu.
47' - Z rzutu wolnego strzelał Patejuk. Posłał piłkę nad poprzeczką.
46' - Rozpoczęła się druga połowa. Za Ratajczaka wchodzi Głowacki.

Koniec pierwszej połowy. Niebiesko-czarni prowadzą 1:0.
44' - GOL! Świetna akcja Zawiszy! Łukowski do Nykiela. Ten dośrodkował w pole karne, a piłkę w bramce umieścił Lewicki.
42' - Zawiszanie szybko rozegrali rzut wolny i ruszyli do ataku. W jego finalnej fazie Mica nie dokładnie zagrał do Drygasa.
41' - Zawiszanie powoli próbują konstruować akcję ofensywną.
39' - Spiker zachęca kibiców do głośnego dopingu. Przydałoby się, bo atmosfera z minuty na minutę robi się coraz spokojniejsza.
37' - Mica zagrał z 30 metra do bramkarza Stomilu i rozkłada ręce.
35' - Lewicki faulowany na środku boiska.
34' - Teraz zawiszanie są częściej przy piłce, ale gra jest bardzo szarpana.
31' - Z rzutu wolnego strzelał Igumanowić, ale trafił w prost do koszyczka Skiby.
31'- Kolejny rzut rożny dla Zawiszy. Tym razem dośrodkowywał Igumanowić, a strzał Nykiela został zablokowany.
28' - Z drugiego narożnika boiska dwukrotnie wrzucał Łukowski. Przy drugiej szansie Stawarczyk minął się jednak z piłką.
27' - Z rzutu rożnego dośrodkowywał Igumanowić. Było spore zamieszanie.
26' - Z rzutu rożnego dośrodkowywał Ratajczak. Sapela piąstkuje.
24' - Z dystansu uderzał Mica, ale bardzo niecelnie.
23' - Optyczną przewagę znów mają przyjezdni, ale brakuje im precyzji.
20' - Dośrodkowywał Igumanowic, ale w polu karnym był tylko bramkarz Stomilu.
17' - Z rzutu rożnego dośrodkowywał Mica. Główkować próbował Stawarczyk, ale uprzedził go Skiba.
16' - Strzał Mici został nagrodzony przez kibiców brawami, ale skończyło się na rzucie rożnym.
14' - Dośrodkowywał Drygas, ale Łukowski nie zdołał zamknąć akcji. Po chwili próbował "główkować" ten pierwszy, ale nie trafił czysto w piłkę.
13' - Strzał Mici zablokowany. Dobijać próbował Drygas, ale padł w polu karnym. Sędzia pozostał jednak niewzruszony i nie użył gwizdka.
11' - Uderzał Lewicki, broni Skiba.
10' - Z rzutu rożnego dośrodkowywał Ratajczak, Stawarczyk oddalił zagrożenie.
9' - W ostatnich minutach dominują goście. Efektem na razie rzut rożny.
7' - Strzał Suchockiego został zablokowany, niecelnie dobijał Kukawa.
5' - Dośrodkowywał Ratajczak, ale Sapela wyszedł z bramki i schwytał piłkę.
3' - Dośrodkowywał Patejuk, ale podanie przechwycił bramkarz Stomilu.
2' - Pierwszy strzał zawiszan - niecelny.
1' - Rozpoczął się mecz.