Zawisza Bydgoszcz w półfinale Pucharu Polski! Relacja z Zabrza

SZYMON SZAR
Zawisza Bydgoszcz w półfinale Pucharu Polski!
Zawisza Bydgoszcz w półfinale Pucharu Polski! ekstraklasa.net
Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza pokonali w Zabrzu tamtejszego Górnika 3:0 i pewnie awansowali do półfinału Pucharu Polski!

Mimo iż Zawisza w pierwszym meczu siebie wygrał 2:1 nie zamierzał w meczu rewanżowym bronic tego wyniku. Wręcz przeciwnie podopieczni Ryszarda Tarasiewicza od pierwszych minut ruszyli do ataku na bramkę Grzegorza Kasprzika.

I już ósmej minucie poszła bardzo groźna akcja Zawiszy. Z prawego skrzydła płasko dośrodkował Jakub Wójcicki, a zamykający akcję Michał Masłowski trafił w boczną siatkę.

Potem mecz się wyrównał,ale to Zawisza coraz częściej dochodziła do głosu. W ofensywie wykorzystywała głównie skrzydła. I po półgodzinie gry było 1:0 dla Zawiszy. Po prostopadłym podaniu Petasza piłka ugrzęzła w gąszczu nóg, ale przejął ją Kamil Drygas i płaskim uderzeniem z ostrego kąta pokonał Kasprzika.

Druga połowa meczu rozpoczęła się od mocnego uderzenia Górnika. Po kapitalnym podaniu Iwana Prejuce Nakoulma wyszedł na czystą pozycję, miał przed sobą tylko Kaczmarka, lecz przy próbie strzału w kierunku dalszego słupka fatalnie chybił.

Niewykorzystane sytuacje lubię się mścić jak mówi stare piłkarskie porzekadło. I nie inaczej było w tym spotkaniu. Po dośrodkowaniu Petasza z rzutu wolnego Bartosz Iwan strącił piłkę tak niefortunnie, że ta odbiła się od wewnętrznej części słupka i ugrzęzła w siatce. Grzegorz Kasprzik w tej sytuacji był bez szans.

Jak by tego było mało na dwadzieścia minut przed końcem było już 3:0 dla bydgoszczan. Prawym skrzydłem dynamicznie przedarł się Igor Lewczuk i po jego płaskim dośrodkowaniu łatwo piłkę do siatki skierował Kamil Drygas.

To już był cios po którym zabrzanie się już nie podnieśli i to Zawisza Bydgoszcz zagra w półfinale Pucharu Polski!

Górnik Zabrze - Zawisza Bydgoszcz 0:3 (0:1)
Bramki: Kamil Drygas (36, 69), Bartosz Iwan (52-sam.)

Górnik Zabrze: Grzegorz Kasprzik - Maciej Mańka, Tomasz Wełnicki, Antoni Łukasiewicz, Rafał Kosznik - Przemysław Oziębała (60. Paweł Olkowski), Radosław Sobolewski, Wojciech Łuczak, Prejuce Nakoulma, Łukasz Madej (73. Tomas Majtan) - Bartosz Iwan (73. Robert Jeż).

Zawisza Bydgoszcz: Wojciech Kaczmarek - Igor Lewczuk, Łukasz Nawotczyński, Andre Micael Pereira, Sebastian Ziajka (81. Damian Ciechanowski) - Jakub Wójcicki, Sebastian Dudek (79. Alvarinho), Kamil Drygas, Hermes , Piotr Petasz - Michał Masłowski (68. Jorge Kadu).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani