Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Zawisza Bydgoszcz - Wisła Kraków 3:1 [ZDJĘCIA]

tom
Zawisza Bydgoszcz - Wisła Kraków 3:1 (0:1). Beniaminek piłkarskiej ekstraklasy Zawisza Bydgoszcz pokonał na własnym stadionie po zaciętej walce Wisłę Kraków 3:1, mimo że do przerwy przegrywał 0:1. Ten wynik oznacza, że w ekstraklasie nie ma już zespołu bez porażki.

Zawisza Bydgoszcz - Wisła Kraków 3:1. Bramki:

0:1 Łukasz Garguła (37), 1:1 Herold Goulon (59), 2:1 Michał Masłowski (67), 3:1 Luis Carlos (87).

Żółta kartka - Zawisza Bydgoszcz: Sebastian Ziajka, Michał Masłowski, Kamil Drygas. Wisła Kraków: Gordan Bunoza, Patryk Małecki. Czerwona kartka za drugą żółtą - Zawisza Bydgoszcz: Michał Masłowski (90). Wisła Kraków: Gordan Bunoza (57).

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów 5 500.

Zawisza Bydgoszcz: Wojciech Kaczmarek - Igor Lewczuk, Andre Pereira, Paweł Strąk, Sebastian Ziajka, Herold Goulon - Kamil Drygas (90+4. Michał Markowski), Jakub Wójcicki, Michał Masłowski, Luis Carlos - Vahan Gevorgyan (90+2. Sebastian Dudek).

Wisła Kraków: Michał Miśkiewicz - Marko Jovanovic, Arkadiusz Głowacki, Gordan Bunoza, Paweł Stolarski - Ostoja Stjepanovic, Michał Chrapek (73. Patryk Małecki), Rafał Boguski, Łukasz Garguła, Emmanuel Sarki (81. Patryk Fryc) - Paweł Brożek.

Zawisza Bydgoszcz - Wisła Kraków 3:1 - OPIS MECZU

Gospodarze od pierwszych sekund spotkania atakowali. Świetną okazję do zdobycia gola miał już w szóstej minucie Igor Lewczuk. Po wrzucie z rzutu rożnego przez Kamila Drygasa źle jednak przymierzył głową i piłka przeszła obok słupka. Sześć minut później Louis Carlos mocnym strzałem trafił prosto w bramkarza Wisły Michała Miśkiewicza. Piłkarze Zawiszy częściej konstruowali groźne ataki, żaden z nich nie zakończył się jednak zdobyciem bramki.

Krakowianie, mimo sporadycznych akcji okazali się skuteczniejsi. Po błędzie w środkowej strefie Kamila Drygasa w 37. minucie piłkę na czystą pozycję otrzymał od Pawła Brożka Łukasz Garguła i bez najmniejszych problemów pokonał Wojciecha Kaczmarka, dając Wiśle prowadzenie.

Drugą połowę piłkarze Zawiszy też rozpoczęli od zdecydowanych ataków. Świetną okazję do wyrównania miał w pierwszych minutach Michał Masłowski, jednak piłka po interwencji Miśkiewicza przeszła obok słupka. W 58. minucie obrońca Wisły Gordan Bunoza nieprzepisowo zatrzymał Jakuba Wójcickiego i po otrzymaniu od sędziego drugiej żółtej kartki, a w konsekwencji czerwonej, musiał opuścić boisko. Piłkę z rzutu wolnego wrzucił w pole karne Drygas, ta trafiła na głowę Herolda Goulona, który bez najmniejszych problemów umieścił ją w siatce Miśkiewicza wyrównując na 1:1.

Gra nabrała tempa, oba zespoły konstruowały coraz groźniejsze ataki. Częściej na połowie rywala przebywali podopieczni Ryszarda Tarasiewicza, co przyniosło spodziewane efekty. Najpierw, w 67. minucie Wójcicki tuż pod bramką Wisły wyłożył piłkę na piąty metr Masłowskiemu, który przyłożył tylko nogę i dał prowadzenie Zawiszy w spotkaniu 2:1. Wynik meczu na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry ustalił Carlos, pewnie trafiając do bramki Wisły.

Zawisza Bydgoszcz - Wisła Kraków 3:1 WIDEO