Zawisza II Bydgoszcz - Elana Toruń 0:4

elanatorun.com
Zawisza II Elana
Zawisza II Bydgoszcz - Elana Toruń 0:4. Trzecie zwycięstwo z rzędu odniosła toruńska drużyna w rozgrywkach IV ligi. Tym razem podopieczni Krzysztofa Jabłońskiego rozgromili na wyjeździe rezerwy Zawiszy Bydgoszcz 4:0 (3:0).

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla Elany, która szybko osiągnęła przewagę. W 5. minucie tuż obok pola karnego faulowany był Dawid Janicki. Adam Młodzianiak zagrał piłkę wzdłuż linii szesnastego metra, a Tomasz Rogóż precyzyjnym strzałem umieścił ją w siatce.

W 23. minucie było już 2:0. Prawie w tym samym miejscu ponownie faulowany był Janicki. Do piłki kolejny raz podszedł 37-letni pomocnik żółto-niebiskich i umieścił futbolówkę w okienku bramki.

Elana kontrolowała sytuację na boisku. Swoich szans z dystansu szukali boczni obrońcy Arkadiusz Czajkowski i Mateusz Poczwardowski, jednak Maciej Ługowski nie dał się zaskoczyć.

Zawiszanie najgroźniejszą akcje przeprowadzili trzy minuty przed końcem pierwszej połowy. Po błędzie defensywy Elany, piłka trafiła do niepilnowanego Mateusza Nawrockiego. 20-letni zawodnik Zawiszy zdołał się jeszcze obrócić, ale jego strzał został zablokowany.

Tuż przed zejściem do szatni trzeciego gola dla Elany zdobył Arkadiusz Piskorski, popisując się znakomitym uderzeniem z woleja.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. Żółto-niebiescy nadal byli stroną przeważającą. Torunianie zmarnowali trzy stuprocentowe sytuacje. Najpierw zbyt długo z oddanie strzału zwlekał Poczwardowski, a następnie dwa razy fatalnie spudłował Marcin Majchrzak.

Sześć minut przed końcem spotkania 28-letni pomocnik ponownie znalazł się sam na sam z golkiperem Zawiszy i tym razem się nie pomylił.

Zawisza II Bydgoszcz - Elana Toruń 0:4 (0:3). 0:1 T. Rogóż (5), 0:2 A. Młodzieniak (23), 0:3 A. Piskorski (45), 0:4 M. Majchrzak (84)

Elana: Kryszak - Poczwardowski, Więckowski, Parzyszek, Czajkowski - Mądrzejewski (71, Mielnik) - Rogóż, Młodzieniak (60, Grune), Maćkiewicz (60, Majchrzak), Piskorski (77, Cięgotura) - Janicki