Ze statystyk Komendy Głównej Policji wynika, że na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego w 2017 r
[1/8]

5 najbardziej niebezpiecznych miejsc w Bydgoszczy. Tutaj najczęściej dochodzi do wypadków! [zobacz mapę]

Ze statystyk Komendy Głównej Policji wynika, że na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego w 2017 r. doszło do 949 wypadków, w których rannych zostało ponad 1080 osób, a 151 zginęło.
W 2018 roku w Bydgoszczy w zaledwie 5 miejscach doszło do ponad 480 kolizji.

Warto więc zwrócić uwagę na to, w jakich miejscach zachować szczególną ostrożność. Eksperci systemu Yanosik wzięli pod lupę obszar Bydgoszczy:

– System Yanosik umożliwia wysyłanie i odbieranie różnego rodzaju ostrzeżeń przez kierowców, w tym również zgłoszeń o kolizjach. Autentyczność zgłoszeń jest weryfikowana przez samych kierowców, którzy przejeżdżając przez dane miejsce, mogą zatwierdzić lub odwołać dodany wcześniej komunikat – komentuje Magda Zglińska, Yanosik – Dzięki temu możemy określić lokalizacje, w których najczęściej dochodzi do wypadków – dodaje.

– Bazując na częstotliwości występowania wypadków drogowych, stworzyliśmy listę najbardziej niebezpiecznych miejsc w Bydgoszczy – mówi Magda Zglińska, Yanosik.


Gdzie w takim razie w Bydgoszczy kierowcy powinni szczególnie mieć się na baczności?Niechlubne podium należy do skrzyżowań o ruchu okrężnym.

Przejdź do następnej strony ►►►


Flesz - wypadki drogowe. Jak udzielić pierwszej pomocy?Ponad 480 kolizji w skali całego 2018 roku zebrało zaledwie 5 miejsc znajdujących się na terenie Bydgoszczy. W tych lokalizacjach kierowcy powinni szczególnie uważać. Przedstawiamy listę najbardziej kolizyjnych miejsc w Bydgoszczy. (źródło: system Yanosik)