Do konkursu na projekt Miejskiej Hali Targowej, znajdującej się przy ulicy Magdzińskiego, zgłoszono siedem prac © Tomasz Czachorowski
[1/7]

Tak może wyglądać miejska hala w Bydgoszczy. Konkurs rozstrzygnięty [zobacz projekty]

Do konkursu na projekt Miejskiej Hali Targowej, znajdującej się przy ulicy Magdzińskiego, zgłoszono siedem prac. Z nadesłanych projektów jury wybrało dwa najlepsze. Zwyciężył Ariel Śliwiński z Bydgoszczy, natomiast wyróżnienie otrzymała praca zbiorowa zgłoszona przez Pana Konstantego Mikołajczaka ze Środy Wielkopolskiej.

Zwycięzca otrzyma pięć tysięcy złotych. - Konkurs był elementem dodatkowym i zwycięska praca może posłużyć przyszłemu zarządcy hali jako inspiracja do działań w kwestii zagospodarowania budynku, jednak wybór zwycięskiego projektu nie obliguje przyszłego zarządcy do skorzystania z pomysłu zgłoszonego w konkursie - zastrzegają w bydgoskim ratuszu.

Miejska hala targowa w Bydgoszczy powstała w 1906 roku. Inwestorem było wówczas miasto, a projektantem berlińska spółka Boswau & Knauer. W latach 1924-1939 obiekt był administrowany przez Dyrekcję Rzeźni Miejskiej. Po II wojnie światowej przeszedł w ręce BSS, a w 1971 roku został wpisany do rejestru zabytków. Handel kwitł tam też po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, poprzez czasy PRL-u. Ale w ostatnich latach hala traciła swoje znaczenie. Teraz przejęło ją na powrót miasto.


Zobacz również: FLESZ: Jak nie zatruć się grzybamiW konkursie wzięli udział studenci i absolwenci uczeni wyższych z całego kraju. Ze wszystkich zgłoszeń komisja wybrała dwie najlepsze prace.